1 listopada na cmentarz za darmo

Nawet 25 tysięcy osób korzysta co roku z komunikacji miejskiej chcąc dostać się na cmentarz komunalny. W tym roku liczba ta może jeszcze wzrosnąć, bo mieszkańcy za przejazd autobusami miejskimi z poszczególnych osiedli pod bramy cmentarza nie zapłacą ani złotówki. Pojazdy będą kursować z czterech pilskich osiedli. 

 

W tym roku przed i po 1 listopada na cmentarz kursować będą tylko autobusy regularnych linii, czyli od strony ulicy Motylewskiej 6, 16 i 17 oraz od strony ulicy Przemysłowej 2 i 12, ale prezes MZK Tadeusz Majewski już teraz zapowiedział, że linie te zostaną wzmocnione, tak by na cmentarz mógł dostać się każdy chętny. Absolutną nowością jest z kolei pomysł umożliwienia dojazdu do nekropolii za darmo z czterech pilskich osiedli: Koszyce, Jadwiżyn, Podlasie i Górne.

 

-We Wszystkich Świętych przewozimy od 20 do 25 tysięcy pasażerów, ale chcemy by ta liczba była większa. Zwracamy uwagę na to, co pasażerowie zgłaszali nam wcześniej, czyli na prośby o bezpośrednie połączenia z osiedli – powiedział Majewski.

 

Wspomniane bezpłatne autobusy z czterech pilskich osiedli będą kursować tylko 1 listopada z częstotliwością co pół godziny. Tego dnia uruchomiona zostanie także tradycyjna linia specjalna, która połączy cmentarz komunalny z placem Zwycięstwa. Tu autobus będzie ruszał w trasę nieregularnie, a więc w momencie, gdy zbierze się odpowiednia liczba pasażerów.

3 thoughts on “1 listopada na cmentarz za darmo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *