11 kg narkotyków i trzy osoby zatrzymane

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego pilskiej jednostki zatrzymali trzy osoby, które zamieszane były w proceder narkotykowy. Mundurowi zabezpieczyli ponad 11 kilogramów różnego rodzaju narkotyków, półprodukty przeznaczone do wytwarzania substancji odurzających oraz znaczną ilość gotówki.

Policjanci, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podejrzewali, że 33-letni pilanin może posiadać znaczne ilości narkotyków. 22 września, podczas realizacji zatrzymania mężczyzna próbował uciec policjantom, ale po krótkiej chwili był już w rękach mundurowych. 33-latek w chwili zatrzymania posiadał przy sobie papierową torbę, w której była marihuana. Funkcjonariusze udali się z mężczyzną do mieszkania, w którym jak zapewniał nikogo innego nie było. Policjanci wyraźnie słyszeli, że jest w środku inna osoba, która nie reagowała na wezwania do otwarcia drzwi. Kryminalni musieli użyć siły, aby wejść do mieszkania. Jak się okazało, w środku była 32-letnia kobieta, która w tym czasie usiłowała pozbyć się narkotyków i płynów służących do ich wytworzenia.

Podczas działań funkcjonariusze łącznie ujawnili ponad 11,5 kilograma marihuany, 150 gramów amfetaminy, kilka gramów MDMA, tabletki ekstazy oraz kilkanaście litrów cieczy, która może być wykorzystywana do wyrobu narkotyków. Ponadto policjanci zabezpieczyli mienie na poczet przyszłej kary w postaci 58 tysięcy złotych gotówki należącej do mężczyzny oraz samochód osobowy o wartości 45 tysięcy złotych, którego właścicielem była kobieta.

Prowadzone postępowanie pozwoliło wskazać kolejną osobę, która również była zamieszana w ten proceder. Następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali 34-letniego pilanina, który posiadał przy sobie ponad 80 gramów amfetaminy oraz kilkanaście marihuany. Jak się okazało narkotyki te nabył dwa tygodnie wcześniej od zatrzymanego 33-latka.

33-letni mężczyzna oraz jego 32-letnia partnerka usłyszeli zarzuty związane z posiadaniem znacznej ilości narkotyków, za które grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Dodatkowo 33-latek będzie odpowiadać w warunkach recydywy ponieważ kilka lat wcześniej był już skazany za podobne przestępstwa. Zarówno kobieta jak i mężczyzna decyzją Sądu Rejonowego w Pile spędzą najbliższe 3 miesiące w areszcie. Natomiast 34-letni pilanin decyzją Prokuratury Rejonowej w Pile został objęty dozorem policyjnym.

st. sierż. Wojciech Zeszot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *