piątek, 19 lipca, 2024

18-latek z zarzutem usiłowania zabójstwa

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 18-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Mężczyzna zadał cios nożem 35-latkowi, z którym wcześniej przebywał. Poszkodowany z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Sąd Rejonowy w Pile zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwo mężczyzna może spędzić za kratami wiele lat.

 
Do zdarzenia doszło 07 czerwca br. Przed godziną 5.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pile otrzymał informację telefoniczną, że na klatce schodowej w jednym z budynków mieszkalnych w centrum Piły leży mężczyzna, który ma ranę kłutą brzucha. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, a także z Wydziału Kryminalnego oraz Dochodzeniowo-Śledczego. Poszkodowanemu została udzielona szybka pomoc medyczna i 35-latek trafił do szpitala.

 

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Kilkudziesięciu policjantów prowadziło działania poszukiwawcze. Funkcjonariusze analizowali szczegółowo wszystkie zebrane informacje. Kryminalni ustalili, że przestępstwa mógł dokonać znajomy mężczyzny, z którym pokrzywdzony wcześniej przebywał.

 

Po kilku godzinach zintensyfikowanych działań funkcjonariusze zatrzymali na jednym z pilskich osiedli 18-letniego mężczyznę. Trafił on prosto do policyjnego aresztu. Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Pile i Prokuratury Rejonowej w Pile, Sąd Rejonowy w Pile zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 18-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Teraz za popełnione przestępstwo mieszkaniec Piły za kratami może spędzić wiele lat.

 

Podkom. Żaneta Kowalska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *