24 MLN DLA POWIATU NA BUDOWĘ CENTRUM INNOWACJI TECHNOLOGICZNYCH

Umowa na prawie 24 mln zł dla Powiatu Pilskiego na budowę Centrum Innowacji Technologicznych w Pile podpisana. To najwyższe dofinansowane z Unii Europejskiej w historii Powiatu Pilskiego!

25 czerwca Eligiusz Komarowski, starosta pilski i Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski podpisali umowę na dofinansowanie budowy Centrum Innowacji technologicznych w Pile z przedstawicielami Samorządu Województwa Wielkopolskiego: Pauliną Stochniałek i Jackiem Bogusławskim – Członkami Zarządu Województwa Wielkopolskiego.
Wartość inwestycji, tak ważnej dla kształcenia zawodowego uczniów, to prawie 28 mln zł, w tym Powiat Pilski dołoży 4, 2 mln zł. Projekt Powiatu Pilskiego dotyczy przebudowy i rozbudowy Powiatowego Centrum Edukacji przy ul. Ceglanej w Pile, w którym młodzież z gmin powiatu pilskiego uczy się praktycznych umiejętności w wielu zawodach.
– To będzie przełom w kształceniu zawodowym, to szansa dla uczniów na zdobycie wysokich kwalifikacji i w efekcie dobrej pracy, a zarazem trampolina do dalszego kształcenia na uczelniach technicznych. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się, że ten projekt powstał i będzie realizowany, przede wszystkim jednak moim współpracownikom oraz Łucji Zielińskiej, byłej dyrektor wydziału oświaty w Starostwie Łucji Zielińskiej, radnej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski. 

Projekt o dofinansowanie budowy Centrum Innowacji Technologicznych został złożony w ubiegłym roku. W kwietniu 2021 r. uzyskał najwyższe dofinansowanie spośród 20 projektów ocenionych pozytywnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, w konkursie dotyczącym inwestycji w rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego, ze środków Unii Europejskiej w ramach WRPO 2014-2020.

Warto dodać, że Powiat Pilski z przyznanych środków na projekty w północnej Wielkopolsce, w wysokości ponad 50 mln zł, otrzymał prawie połowę!
– Oczywiście, liczy się dobra współpraca z Samorządem Województwa Wielkopolskiego, dobry klimat i przychylność na jaką Powiat Pilski może liczyć, ale najważniejszy jest przede wszystkim dobry projekt – dodaje starosta.

Nowoczesne Centrum Innowacji Technologicznych w Pile będzie ośrodkiem na bardzo wysokim poziomie kształcenia dla całego subregionu północnej Wielkopolski, pracownie zostaną przebudowane, powstanie również wiele nowych, w sumie 26 pracowni, wyposażonych w urządzenia, na wzór tych, które funkcjonują dzisiaj w nowoczesnych firmach.

W 2023 r. uczniowie będą mogli już korzystać z nowego obiektu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *