piątek, 19 lipca, 2024

3 nietrzeźwych, 140 jadących zbyt szybko. Policja podsumowuje długi weekend

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile podsumowali działania podejmowane między poprzednim piątkiem a wtorkiem. Na szczęście obyło się bez wypadków, choć bilans innych zdarzeń daje już do myślenia. 

Zarówno podczas Wszystkich Świętych, jak i poprzedzającego go długiego weekendu policjanci prowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo podróżujących. Przez ten czas mundurowi nie odnotowali żadnego wypadku, ani poważnego zdarzenia drogowego w naszym regionie. Policjanci obsłużyli natomiast kilkanaście kolizji, w których również nikt nie doznał poważnych obrażeń.
 
– Funkcjonariusze od piątku do wtorku przebadali ponad tysiąc kierowców, z których trzech prowadziło swoje pojazdy w stanie nietrzeźwości. Policjanci kontrolowali także prędkość kierowców. Ujawnionych zostało 140 przekroczeń dozwolonej prędkości, z czego aż 26 w rejonie przejść dla pieszych. W jednym przypadku kierujący stracił uprawnienia za jazdę ponad 100 km/h na terenie obszaru zabudowanego – informuje Komenda Powiatowa Policji w Pile.
 
Podczas prowadzonych kontroli funkcjonariusze ujawnili także 31 pojazdów, których stan techniczny nie pozwał na dalszą jazdę. Dziś w godzinach porannych policjanci przeprowadzili kolejną akcję „trzeźwy poranek”, w której ponownie ujawnionych zostało trzech nietrzeźwych i nieodpowiedzialnych kierowców.
 
Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Pile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *