3,5 mln na trybuny

Firma Tamex znalazła nadzwyczaj łatwą drogę do zyskania 6,5 mln zł. Właśnie wygrała ona drugi przetarg związany z modernizacją stadionu przy ulicy Żeromskiego.

 

W pierwszym przetargu MOSiR poszukiwał wykonawcy, który zajmie się modernizacją bieżni lekkoatletycznej. Umowę opiewającą na 3 mln zł podpisał właśnie Tamex, którego jedyny rywal został wykluczony z walki o kontrakt. Także teraz firma z siedzibą w Warszawie nie napotkała żadnego oporu w walce o umowę na modernizację korony stadionu. W konkursie wystartowała ona bowiem jako jedyna. W konsekwencji Tamex za tę część zadania zainkasuje kolejne 3,5 mln zł. Łączny rachunek wystawiony przez tą firmę sięgnie więc kwoty niemal 6,5 mln zł.

 

Druga część zadania polegać będzie na modernizacji grożącego obecnie zawaleniem tunelu prowadzącego na bieżnię. Wykonawca będzie zobowiązany również do zburzenia wszelkich elementów betonowych trybun i zastąpienia ich plastikowymi krzesełkami. Te pojawią się w liczbie dwóch tysięcy pod dachem oraz pięciuset kolejnych na przeciwległej prostej. Puste przestrzenie pomiędzy nimi mają zostać wypełnione krzewami. Ten etap inwestycji ma się zakończyć ostatniego dnia stycznia przyszłego roku, a to oznacza, że pierwsze duże imprezy lekkoatletyczne będzie można zorganizować przy Żeromskiego wiosną przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *