500 tysięcy dla Polonii

Dotacja dla pilskiego klubu żużlowego pozostaje na drugoligowym poziomie. Mimo jazdy w Nice PLŻ, przyciągania na stadion kilku tysięcy kibiców więcej niż w poprzednim roku i wielu ciekawych inicjatyw żużlowych, miasto nie zamierza przeznaczać na czarny sport w Pile więcej niż dwanaście miesięcy temu.

 

W ubiegłym roku po raz pierwszy wprowadzono nową formę wspierania sportu przez miasto. Na rozwój wskazanych dyscyplin Piła przeznaczyła wtedy 700 tys. zł, z czego 500 tys. zł trafiło do żużlowej Polonii, a pozostała kwota została podzielona pomiędzy piłkarską TP Polonię, Basket oraz Credo Futsal.

 

W tym roku na razie tylko żużlowcy mogą być pewni otrzymania środków, choć i oni nie będą zapewne zadowoleni z propozycji miasta. To utrzymało wsparcie na poziomie 500 tys. zł, jednak trzeba pamiętać, że 300 tys. zł wróci do kasy miejskiej z tytułu opłat za dzierżawę stadionu przy ulicy Bydgoskiej.

 

Przypomnijmy, że w grudniu 2014 roku prezydent tłumacząc podwyżkę czynszu za dzierżawę stadionu obiecywał, że jazda w wyższej klasie rozgrywkowej sprawi, iż środków na żużel będzie więcej, jeśli pozwoli na to sytuacja finansowa miasta. Ta najwidoczniej daleka jest od ideału, gdyż środków na żużel jest dokładnie tyle samo, ile wcześniej.

 

8 thoughts on “500 tysięcy dla Polonii

 1. To są chyba jakieś jaja?! Kilka relacji TV,masa ludzi na stadionie a dotacja na poziomie drugoligowym.HAhahah

  1. Ważne, że kolega siermięga już kasę wziął i jeszcze weźmie! Malej hali przy Żeromskiego nie jest wstanie zapełnić w połowie, no ale czego nie robi się dla kumpla. Głowski robi wszystko , aby była to jego ostatnia kadencja, a zadzierając z kibicami żużla w Pile, a jest ich coraz więcej – daleko się nie zajedzie!

   1. Czekam jeszcze, kiedy dr Głowski pojawi się na kolejnym meczu, a Wojtek Dróżdż poprosi kibiców o gorące powitanie prezydenta. I tu będzie zonk – gwizdy głośniejsze, niż miał Duda na Narodowym. Myślę jednak, że na obecną chwilę, zaszczyt w postaci obecności prezydenta Głowskiego na stadionie , długo będzie nas omijał!

 2. Ja wolę aby drogi były remontowane i aby Piła była coraz piękniejsza. Nie samym żużlem żyją pilanie.

  1. Remontowane drogi? O czym ty bredzisz????
   Na siatkówkę kasa jest. A na żużel nie ma?
   Nie samą siatkówką żyją pilanie. Skoro na hali są pustki to dlaczego Ciemięga dostaje więcej. Zabrać mu i dofinansować to co dobrze się rozwija i z czego ludzie mają zabawę.
   A dostaje dlatego bo, a no kolesiostwwooooo!!!
   Przecież i tak wszystko wpadnie do jego kieszeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *