piątek, 12 lipca, 2024

500 zawodników w Muzycznej Ćwiartce (FOTO)

Najpierw na stracie stanęły dzieci, potem dorośli. 1 maja w Pile odbyła się już VII edycja Ćwierćmaratonu Muzycznego. Zawodnicy pobiegli ulicami miasta, pokonując 10 km. Atmosfera była fantastyczna.

 
Organizatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie Klub Biegowy 4Run Team Piła. Ma ono charakter łączący pokolenia, dlatego przed głównym biegiem wystartowały najmlodsi.

 

Bieg główny zaczął się o godz. 14. Na starcie przy al. Niepodległości stanęło 500 zawodników, w tym ponad 150 kobiet. Reprezentowali różne kluby z całego kraju, nie zabrakło też zawodników z zagranicy. Trasa biegła ulicami centrum miasta, a do pokonania był dystans 10 km. Nazwa tego biegu nie jest przypadkowa, na trasie w kilku miejscach grają zespoły muzyczne, które są atrakcją nie tylko dla kibiców, ale również dla zawodników, którzy słysząc dopingujących ich muzyków, przyspieszają tempo…

 

Patronat nad VII edycją Ćwierćmaratonu Muzycznego objął starosta pilski Eligiusz Komarowski, a Powiat Pilski mocno wsparł to wydarzenie, zarówno organizacyjnie jak i rzeczowo.

 

– Sport łączy, panowała wspaniała, rodzinna atmosfera. Wspieranie takich inicjatyw to czysta przyjemność! Gratulacje dla wszystkich uczestników i brawa dla organizatorów. Życzę Wam przynajmniej 25-letniego jubileuszu, by wygrywać, trzeba trwać – powiedział starosta.

 

Jeśli chodzi o zwycięzców niespodzianek nie było. VII Ćwierćmaraton Muzyczny w Pile wygrał Kenijczyk Mumo Joseph Mutwanthei, z czasem 00:31:05, Kamil Linka z Gwardii Piła z czasem 00:33:37 zajął 6. miejsce. Wśród kobiet triumfowała Białorusinka Karneyenka Kałsiaryna z klubu Achilles Leszno, która 10 km pokonała z czasem 00:37:26, ale tuż za nią na metę przybiegła Sara Gawlak z Gwardii Piła.
Mężczyźni:

MUMO Joseph Mutwanthei, Kenia, czas: 00:31:05
MUSIIATCENKO Dmytro, (Ukraina), klub Achilles Leszno, czas: 00:31:17
ZBLEWSKI Tadeusz, klub Lkb Im. Braci Petk Lębork, czas: 00:32:15

Kobiety:

KARNEYENKA Kałsiaryna, klub Achilles Leszno, czas 00:37:26
GAWLAK Sara, Ks Gwardia Piła, czas: 00:40:09
POCHRANOWICZ Barbara, klub Stowarzyszenie Maraton Dębno, czas: 00:41:00

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *