piątek, 12 lipca, 2024

Afera pączkowa

Czy pracownicy Urzędu Miasta bezprawnie wykorzystali cudzą pracę? Na oficjalnym profilu facebookowym Miasta Piły pojawiły się oskarżenia autora jednego ze zdjęć, które jego zdaniem zostało wykorzystane bez zgody.

 

Sprawa z pozoru jest błaha, ale po raz kolejny wpływa negatywnie na wizerunek naszego miasta. Otóż na oficjalnej stronie internetowej oraz profilu facebookowym pojawiło się takie oto zdjęcie promujące mistrzostwa w jedzeniu pączków na czas.

 

1

 

Zabawa organizowana przez Cech Rzemiosł Różnych zapowiada się ciekawie i zachęcamy do udziału w niej, tym bardziej, że dziś kończą się zapisy. Niemniej na Miasto Piła spłynęła lawina negatywnych komentarzy za wykorzystanie cudzej pracy.

 

2

 

I rzeczywiście wiele wskazuje na to, że w Pile wykorzystano zdjęcie z jednego z blogów, na którym znajdziemy taką oto fotografię.

 

3

 

Zresztą to zdjęcie jest bardzo popularne w sieci. Jest ono pierwszym wynikiem po wpisaniu frazy „pączki” w wyszukiwarce google.

 

5

 

A z okazji zbliżającego się Tłustego Czwartku naszym czytelnikom życzymy, żeby najedli się – pączków, a nie wstydu.

2 thoughts on “Afera pączkowa

  1. Mnóstwo agencji reklamowych wykorzystuje nie swoje zdjęcia. Panuje tam przekonanie, że zdjęcia z Google wystarczy trochę przerobić i autor ich nie rozpozna, a agencja ma zdjęcie i po sprawie.
    Jak widać przekonanie to panuje też w innym miejscu… tylko, że bez obrobienia.

  2. no nie ma co, afera niesamowita. super temat. Piła musi byc bardzo szczęśliwym miastem skoro mamy taaaakie afery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *