Autobusem na cmentarz

W dniu 1 listopada 2022 roku uruchomione zostaną linie specjalne celem umożliwienia przejazdu (dojazd i powrót) pasażerów na Cmentarz Komunalny (do bramy cmentarza od strony ul. Przemysłowej).
Stanowić je będą:

– linia specjalna podstawowa – z Pl. Zwycięstwa (centrum miasta) do Cmentarza Komunalnego w Pile, 
linie o najwyższej częstotliwości kursowania dostosowanej do bieżących potrzeb,

– cztery dodatkowe linie specjalne zapewniające bezpośrednie połączenie z Cmentarzem Komunalnym,
z częstotliwością co 30 minut, z następujących osiedli:
–  Osiedla Podlasie przez Osiedle Zamość,
–  Osiedla Koszyce,
–  Osiedla Jadwiżyn,
–  Osiedla Górne.

Autobusy linii specjalnych będą kursowały w godz. 8.00 – 18.00
– ostatni odjazd z poszczególnych osiedli o godz. 17.00.

Przejazd wskazanymi autobusami oznaczonymi jako linia specjalna będzie bezpłatny. 

Zwolnienie z opłat za przejazd liniami specjalnymi ma na celu zmniejszenie dużego natężenia ruchu drogowego, które tego dnia występuje na trasach dojazdowych do cmentarza, poprawi płynność ruchu samochodów i autobusów dojeżdżających do cmentarza oraz przyczyni się m.in. do zmniejszenia emisji spalin w mieście poprzez promowanie transportu miejskiego (autobusy są ekologiczne i bardziej ekonomiczne oraz zapewniają transport znacznie większej liczbie pasażerów niż nawet kilkanaście samochodów osobowych). Rozwiązanie wpłynie również korzystnie na  bezpieczeństwo ruchu oraz zapotrzebowanie na miejsca parkingowe w rejonie cmentarza.

Podstawa prawna :
Zarządzenie Nr 1903(474)2022 Prezydenta Miasta Piły z dnia 11 października 2022 roku w sprawie bezpłatnej komunikacji autobusami linii specjalnych, organizowanej przez MZK Piła Sp. z o.o. w dniu 01 listopada 2022 r. – Wszystkich Świętych.

WAŻNE:

W dniu 01.11.2022 r. w autobusach linii regularnych (oznaczonych numerem linii) – rozkład jazdy i taryfa opłat obowiązują jak w święta !

W poniedziałek, tj. 31.10.2022 r. autobusy kursują zgodnie z rozkładem dnia powszedniego,
a w godz. 9.30 – 17.30, linia regularna nr 6 będzie wspomagana przez dodatkowe autobusy na odcinku trasy Al. Piastów / Hotel Gromada do Motylewska / Wapienna i z powrotem.
Przejazd autobusami linii nr 6 w tym dniu będzie odbywał się na podstawie biletów jednorazowych lub okresowych (wszystkie uprawnienia do ulgowych przejazdów są honorowane).

Źródło: MZK Piła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *