piątek, 14 czerwca, 2024

Autobusy nie dojadą już do Dolaszewa

Jeszcze tylko przez nieco ponad tydzień funkcjonować będzie linia nr 9 z przystankiem końcowym w Dolaszewie. 1 sierpnia zostanie ona zlikwidowana, a autobusy będą dojeżdżały początkowo tylko do działek Zalesie, a później do pętli przy Kamiennej.

 

O zmianach Miejski Zakład Komunikacji poinformował za pośrednictwem swojej strony internetowej. Jak wynika z komunikatu, 1 sierpnia poważne zmiany czekają mieszkańców Dolaszewa, czyli wsi w gminie Szydłowo, do której dotychczas dojeżdżały autobusy linii nr 9. Trasa zostanie mocno skrócona.

 

– Powodem zaprzestania świadczenia usług przewozowych jest brak zainteresowania  władz samorządowych Gminy Szydłowo świadczeniem usług komunikacji miejskiej  przez MZK Piła Sp z o.o. na obszarze Gmin: Szydłowo (wieś Dolaszewo) i Piła na warunkach porozumienia międzygminnego – tłumaczy MZK.

 

Oznacza to, że od 1 sierpnia do 30 września włącznie autobusy linii nr 9 dojeżdżać będą tylko do działek Zalesie. Później, a więc od 1 października ich trasa zostanie ponownie skrócona – standardowo do przystanku Wojska Polskiego/Długosza, a opcjonalnie do Kamienna pętla i Kamienna/Agatowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *