piątek, 19 lipca, 2024

Będzie nowa ulica

Nazwa ulicy „Żołnierzy Wyklętych” musi jeszcze poczekać na zatwierdzenie przez Radę Miasta. Szybciej nazwa zostanie nadana innej ulicy, znajdującej się na osiedlu Górnym.

 

Nowej nazwy jako pierwsza doczeka się droga biegnąca nieopodal ulicy Krzywej. Już na najbliższej sesji radni miejscy zatwierdzą propozycję nadania jej nazwy „Ulica Zachodnia”.

 

– W związku z realizacją zabudowy na sąsiednich nieruchomościach oraz koniecznością ustalenia numeracji porządkowej dla nieruchomości, niezbędne jest nadanie nazwy ulicy, przy której są one usytuowane – czytamy w uzasadnieniu. – Nazwa ulicy Zachodnia została pozytywnie zaopiniowana przez Zespół do spraw nazewnictwa ulic oraz właścicieli nieruchomości położonej przy przedmiotowej ulicy, którzy złożyli wniosek o ustalenie numeru porządkowego dla istniejącego budynku. Proponowana nazwa nawiązuje do położenia ulicy w zachodniej części miasta Piły.

 

Wspomniana nazwa ulicy „Żołnierzy Wyklętych”, która zdaniem niektórych środowisk powinna powstać nieopodal ulicy Podchorążych musi tym samym poczekać na swoją kolej. Na pewno nie zostanie ona bowiem zatwierdzona na najbliższej sesji Rady Miasta.

 

zachodnia plan

One thought on “Będzie nowa ulica

  1. Kto chce zarobic w sieci kilkadziesiat dolarow dziennie??? Metoda jest prosta i dziala, wpiszcie sobie w gogle: room23a adfly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *