Będziesz siedział. Rozliczę cię. Ludobójca. Hejter uderza w wójta Lipki

Rzadko poruszamy na naszych łamach tematy wykraczające poza Piłę czy powiat pilski. Ale w tym przypadku sytuacja jest na tyle gorsząca, że wymaga większego nagłośnienia. Czy waszym zdaniem działalność internetowych hejterów powinna kończyć się w sądach? 

„Będzie pan siedział”, „wójt gazuje nasze dzieci”, „osobiście pana rozliczę” i „bez szacunku i bez poważania dla ludobójców dbających tylko o stołki” – między innymi takie słowa skierował jeden z mieszkańców Lipki do wójta Przemysława Kurdzieko. Ten zapowiada skierowanie sprawy do sądu, gdyż to nie pierwsza sytuacja, gdy ów mężczyzna wypowiada pod jego adresem tego typu sformułowania.

Wpis atakujący wójta Lipki został opublikowany na profilu facebookowym 57-letniego mężczyzny. Jako miejsce zamieszkania wskazuje on Debrzno, jednak w rzeczywistości swoją aktywność związał właśnie z Lipką. Profil pana Bogdana pełen jest treści związanych z trwającą pandemią koronawirusa. I właśnie tej sprawy dotyczy wpis opublikowany przez mężczyznę. Poniżej jego treść. 

 
-Ten pan uprzykrza życie nie tylko mi. Już od dłuższego czasu szuka jakiegoś „szpikulca”, by mnie ukłuć, więc nie dotyczy to tylko poruszonej teraz kwestii koronawirusa. Tematy wymyśla wręcz na poczekaniu – mówi wójt Lipki, który nie ukrywa, że spływające do niego głosy od mieszkańców na temat autora wpisu nadają sprawie jeszcze większej powagi. – Ja raczej należę do odważnych osób, ale jeżeli o kimś krąży taka, a nie inna opinia w społeczeństwie, to nie będę ukrywał, że jakieś obawy i u mnie też się pojawiły. 
 
Wójt nie ukrywa, że dał panu Bogdanowi swego rodzaju ostatnią szansę, by usunąć wpis, nim skieruje sprawę na drogę sądową. 

– Nigdy nie byłem w sądzie, nie mam czasu, ani ochoty tam iść. Wiem, że krytyka to część mojej pracy, muszę być na nią odporny, ale już sami mieszkańcy zaczęli wysyłać do mnie wiadomości, jakie ten pan wstawia na facebooku. I to, po namowie mieszkańców, skłoniło mnie do podjęcia decyzji, że coś trzeba z tym zrobić.  Zresztą to właśnie mieszkańcy pisali mi, że ten pan ma wiatrówkę i że może być niebezpieczny – podkreśla wójt. 

Wiele wskazuje jednak na to, że szansa ta nie zostanie przez 57-latka wykorzystana. Po cytowanym wyżej wpisie na jego profilu pojawiły się także kolejne. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *