Bogata oferta szkół na Pilskich Powiatowych Targach Edukacyjnych

Setki osób odwiedziły Pilskie Powiatowe Targi Edukacyjne, które 19 marca odbyły się po raz pierwszy w Powiatowej Hali Sportowej przy Pola w Pile. Swoją ofertę edukacyjną przedstawiły wszystkie szkoły i placówki oświatowe prowadzone przez Powiat Pilski, w tym Młodzieżowy Dom Kultury Iskra i Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Pile. Nie zabrakło także placówek prywatnych.   

– Pilskie Powiatowe Targi Edukacyjne to wydarzenie, które ma pomóc ósmoklasistom w wyborze dalszego kierunku kształcenia. To trudna decyzja, ale trzeba ją podjąć, tak więc zawsze zapraszamy także rodziców, którzy mogą być przy tym pomocni. Frekwencja na minionych targach była ogromna. Dziękuję dyrektorom, nauczycielom i przede wszystkim uczniom za przygotowanie ciekawych stoisk z ofertą swoich szkół – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Nasze szkoły i placówki zaprezentowały bogatą ofertę edukacyjną, zarówno licea, technika jak i branżowe szkoły. Nieustannie jest ona dostosowywana do potrzeb rynku pracy. Powstają nowe kierunki  kształcenia, a baza dydaktyczna jest cały czas unowocześniana. Dość powiedzieć, że od 2015 roku na rozwój oświaty Powiat Pilski pozyskał 62 mln zł.
– Oferta naszych szkół jest niezwykle bogata. Nieustannie podnosimy jakość kształcenia zawodowego. Obecnie realizujemy budowę Powiatowego Centrum Innowacji Technologicznych przy ulicy Ceglanej w Pile, wartości ponad 28 mln zł, na które pozyskaliśmy prawie 24 mln zł dofinansowania ze środków unijnych. Powstaną tu nowoczesne pracownie do praktycznej nauki zawodów, wyposażone na wzór zakładów pracy. Nieustannie tworzymy także nowe kierunki kształcenia. Jestem przekonany, że absolwenci klas ósmych znajdą odpowiednią szkołę dla siebie  – mówi Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.

Podczas targów dyrektorzy, nauczyciele oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych  prezentowali nowe kierunki kształcenia. Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile np. technika usług kelnerskich, a Zespół Szkół Budowlanych – technika automatyka.

Ciekawie zaprezentowali się także uczniowie klas mundurowych. W tym miejscu warto przypomnieć, że w ofercie Zespołu Szkół Technicznych w Pile są nowe atrakcyjne kierunki: technik informatyk o profilu „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne” – Program MON „CYBER.MIL z klasą”,  czy też OPW – Oddział Przygotowania Wojskowego w zawodach: technik informatyk i technik pojazdów samochodowych. W Zespole Szkół przy Teatralnej realizowane są innowacyjne projekty związane z zagadnieniami z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego, wiedzy pożarniczej czy edukacji wojskowej.     

Wśród ciekawych i nowych zawodów od ubiegłego roku w ofercie edukacyjnej Zespołu Szkół Ekonomicznych znajduje się technik fotografii i multimediów.

Na rok szkolny 2022/2023 Powiat Pilski przygotował 2272 miejsca w różnych typach szkół na 1960 przewidywanych  absolwentów szkół podstawowych.

Pomocny w wyborze przyszłej szkoły może być także Informator Edukacyjny na rok 2022/2023. Znajduje się on na naszej stronie, wsytarczy kliknąć TUTAJ
Niedługo w szkołach odbędą się Drzwi Otwarte. Warto wtedy również z bliska poznać szkołę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *