niedziela, 14 lipca, 2024

Bydgoska, Wawelska, Szybowników. SPRAWDŹ LISTĘ REMONTÓW W PILE

Remont będzie gonił remont. W tym roku w naszym mieście przeprowadzonych zostanie przynajmniej kilka inwestycji budzących spore emocje wśród mieszkańców. Zobacz, co zmieni się w Pile w tym roku!

 

Strefa przemysłowa

Zostanie ona ponownie rozbudowana. Planuje się wykonanie 2 km nowej drogi, ścieżek rowerowych, oświetlenia, chodników i pełnego uzbrojenia. Wszystko to na terenie między ul. Wawelską a torami kolejowymi. Przetarg w tej sprawie został właśnie rozpisany, a więc szczegóły, w tym również finansowe poznamy po jego rozstrzygnięciu – 21 marca. Szacuje się jednak, że inwestycja będzie kosztowała blisko 8 mln zł netto, czyli po doliczeniu podatku i robót dodatkowych zapewne ok. 10 mln zł. Prace mają zostać ukończone w październiku 2017 roku.

 

Ulica Wawelska

Wyremontowany ma zostać odcinek od torów kolejowych do wysokości firmy Saf-Holland. Będzie to droga trzypasmowa z pasami wewnętrznymi do zjazdów. Powstaną również chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie, a także trzy ronda. Zadanie ma zostać wykonane w tym roku. Przetarg nie został jeszcze ogłoszony, dlatego też nie wiemy ile będą kosztowały prace.

 

Ulica Bydgoska

Wyremontowany zostanie odcinek od skrzyżowania z Kusocińskiego (w tym najbliższe okolice) do styku z Roosevelta. Przetarg został już rozstrzygnięty, a wykonawca zrealizuje zadanie za kwotę 3,5 mln zł. W zamian na skrzyżowaniu Kusocińskiego, Okólnej i Bydgoskiej powstanie rondo, a na styku Bydgoskiej z Roosevelta powstanie poszerzona droga z pasami do zjazdów. Na tym odcinku przebudowane zostaną przystanki autobusowe, chodniki oraz ścieżki pieszo-rowerowe i oświetlenie. W związku z pracami ruch będzie utrudniony, a w pewnym momencie całkowicie zablokowany. Konieczne będzie więc poszukiwanie objazdów.

 

Ulica Szybowników

Na miejscu pojawią się ścieżki rowerowe, nowa nawierzchnia drogi, oświetlenie i chodnik. Kosztów remontu jeszcze nie znamy, ale odpowiedź na to pytanie powinniśmy poznać pod koniec miesiąca. Prace mają zakończyć się w sierpniu tego roku.

 

Droga na Płotki

Zgodnie z porozumieniem gminy Piła i starostwa powiatowego, w tym roku wyremontowana zostanie także droga od obwodnicy miejskiej do ośrodka na Płotkach. Powiat przekaże na tę inwestycję 1,1 mln zł, a miasto 500 tys. zł. Przetargu jeszcze nie rozpisano, ale szacuje się, że roboty zakończą się w czerwcu 2016 roku. Niestety na remont ścieżki rowerowej, za który odpowiadać będzie miasto przyjdzie nam najprawdopodobniej poczekać do przyszłego roku.

One thought on “Bydgoska, Wawelska, Szybowników. SPRAWDŹ LISTĘ REMONTÓW W PILE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *