Centrum rekreacyjno-sportowe przy Okrzei

Amfiteatr, wiata grillowa, odnowiona murawa i trybuny – tak ma wyglądać w niedalekiej przyszłości zapuszczony obecnie stadion przy ulicy Okrzei. Jest już gotowa wstępna koncepcja jego zagospodarowania.

 

Pierwsze elementy „nowego stadionu” mogą się pojawić jeszcze w tym roku. Powiat pilski na wstępną część działań planuje przeznaczyć 1 mln zł. To kwota, która pozwoli przede wszystkim na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. A plany są ambitne.

 

Przede wszystkim chcemy utrzymać funkcję sportową tego terenu, czyli boisko. Chcemy też zmodernizować bieżnię lekkoatletyczną – wylicza Eligiusz Komarowski, etatowy członek zarządu powiatu pilskiego. –  Musimy pamiętać, że sam powiat to szkoły ponadgimnazjalne, w których uczy się 3,5 tysiąca uczniów. To między innymi dla nich stadion będzie miał pełnić tę funkcję sportową. Pamiętamy też o szkółkach, głównie piłkarskich, które będą mogły korzystać z płyty boiska czy też z boiska treningowego.

 

To jednak tylko połowa planów związanych z obiektem przy Okrzei. W niedalekiej przyszłości ma on przyciągać pilan, stwarzać im warunki do wypoczynku, a niewykluczone, że i pozwolić bawić się przy dobrej muzyce podczas koncertów, które będą mogły być organizowane na miejscu.

 

Obiekt będzie też pełnił funkcję rekreacyjną dla całych rodzin. Naszym zdaniem w Pile na pewno nie ma nadmiaru takich obiektów, gdzie można wypoczywać – dodaje Komarowski. – Sugerujemy m.in. wybudowanie amfiteatru za stosunkowo niezbyt wysoką cenę. Myślimy też o boisku do siatkówki plażowej, a na miejscu na pewno zostaną także korty tenisowe, które mogą zostać ewentualnie zmodernizowane. Być może pojawi się również wiata grillowa oraz mini skatepark, który zimą będzie mógł być wykorzystany jako lodowisko.

 

Obecnie nie wiadomo jeszcze, ile będzie kosztowała modernizacja obiektu, ale pewne jest, że powiat chce skorzystać z dofinansowań. Być może pierwsze efekty zobaczymy już w tym roku, a część większych działań uda się zakończyć w przyszłym.

 

Nie wykluczam, że już w tym roku wykonamy pierwsze prace. A jeśli chodzi o przyszły rok, to dobrze byłoby, gdyby był on swego rodzaju zakończeniem przynajmniej tego podstawowego etapu, który umożliwi otwarcie obiektu dla mieszkańców Piły i przyległych miejscowości – ocenia Komarowski.

 

Przypomnijmy, że pomysł modernizacji stadionu pojawił się kilka miesięcy temu. Interpelację w tej sprawie złożył nawet radny powiatowy Robert Judycki, a później rozpoczął się żmudny proces poszukiwania historycznych zdjęć obiektu, który zakończył się kilkoma ciekawymi znaleziskami.

1 thought on “Centrum rekreacyjno-sportowe przy Okrzei

  1. To bardzo mądra decyzja. Będzie pomnikiem złożonym dla zwykłych ludzi,młodzieży i osób starszych. Pamiętam ile ten stadion dawał rozrywki pierwszym mieszkańcom naszego miasta : zawody sportowe,imprezy okolicznościowe,oraz słynny dzień kolejarza. Pilanie spędzali tam z całymi rodzinami radosne niedziele,bo w sobotę się pracowało. Brawo !! że coś zostanie odbudowane dla młodych, bo teraz są takie czasy że wszystko co dobre to się niszczy. Pilanie taki pomnik napewno zaakceptują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *