CHCIAŁ UCIEC PRZED KONTROLĄ I SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania kontrolne na jednej z ulic w centrum Piły. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości kierowców jeden z nich próbował uniknąć kontroli i cofając uderzył w jadący za nim samochód osobowy.

W sobotę, w godzinach porannych funkcjonariusze pilskiej drogówki prowadzili kontrolę trzeźwości kierowców poruszających się po ulicy Zygmunta Starego. W trakcie działań zauważyli jak pojazd marki Peugeot zjechał z ronda Marszałka Józefa Piłsudskiego i podąża w ich kierunku. Po chwili kierowca pojazdu zauważył odbywającą się kilkadziesiąt metrów dalej kontrolę i zatrzymał swój pojazd. Chwilę później mężczyzna włączył wsteczny bieg i próbował wycofać pojazd do najbliższego skrzyżowania, aby ominąć kontrolę. W trakcie wykonywania tego manewru mężczyzna uderzył w pojazd, który znajdował się tuż za nim.

Policjanci natychmiast zatrzymali mężczyznę. Jak się okazało był to 57-letni mieszkaniec gminy Ujście, który w swoim organizmie miał ponad promil alkoholu. W pojeździe, w który uderzył sprawca, znajdowały się trzy osoby, które nie odniosły poważnych obrażeń. Funkcjonariusze zatrzymali również mężczyźnie prawo jazdy.

Mieszkaniec gminy Ujście odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i doprowadzenie do kolizji. Ponadto sprawca zostanie obciążony kosztami naprawy szkody, którą wyrządził ponieważ dopuścił się tego w stanie nietrzeźwości. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Wojciech Zeszot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *