piątek, 19 lipca, 2024

Choinka całoroczna

Choinka stojąca na rondzie Solidarności w Pile prawdopodobnie pozostanie z nami przez cały rok – powiedział prezydent Piły Piotr Głowski. Urząd Miasta Piły ma pomysł na jej przyozdabianie od nowa co kilka miesięcy.

W ostatnim czasie mieszkańcy coraz częściej pytali ironicznie kiedy choinka na rondzie Solidarności w Pile zostanie rozebrana i czy czeka na kolejne święta. Odpowiedział po części jest pozytywna, bo drzewko rzeczywiście może stać w tym miejscu przez okrągły rok. Niemniej ma zmieniać swój wygląda sezonowo.

-Już w momencie przekazywania nam drzewka przez pilskiego producenta rozmawialiśmy o tym, by zostało ono z nami na stałe i zmieniało się tak, jak zmieniają się pory roku. Najbliższa odsłona będzie wielkanocna – powiedział prezydent Głowski.

To oznacza, że przedszkola i szkoły, ale także mieszkańcy w grupach otrzymają duże jajka, które będą mogli pomalować zgodnie ze swoją wizję. Potem trafią one na drzewko, choć na razie, jak przyznaje prezydent Głowski, nie wiadomo kiedy nastąpi wymiana ozdób z bożonarodzeniowych na wielkanocne. Nie wiadomo również jeszcze na pewno jak będzie wyglądać wersja letnia i jesienna drzewka.

One thought on “Choinka całoroczna

  1. Do tej pory choinki związane z Bożym Narodzeniem widywałem na melinach u tzw. pacjentów. Pokryte były kurzem i pajęczynami. Osoby te usilnie chcialy wmówić nam, że to nic złego i że to normalne. Teraz ludzie w garniturach wmawiają nam że multi kulti jest fajne, że choinka z jajkami i zajączkami to normalność i nie jest to wypaczenie naszej kultury. Pilska choinka przypomina mi wizyty na melinach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *