Czworo zatrzymanych z narkotykami

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Kaczorach od początku miesiąca zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 17 do 36 lat. Posiadali oni zabronione substancje w postaci marihuany i amfetaminy. Nerwowe i nienaturalne zachowanie mieszkańców gminy Kaczory zwróciło uwagę mundurowych.

Mundurowi podczas patrolu miejscowości Kaczory zauważyli mężczyznę, który na widok policyjnego radiowozu zaczął zachowywać się w sposób nerwowy i nienaturalny. W pewnym momencie 32-letni mieszkaniec gminy Kaczory wykonał impulsywny ruch i wyrzucił foliowy woreczek z zawartością białego proszku do śmietnika. W trakcie dalszych czynności i badań okazało się, że była to amfetamina.

Kolejnym zatrzymanym okazał się pieszy, który przekroczył jezdnię w miejscu niedozwolonym, aby skrócić drogę do swojego pojazdu. Podczas rozmowy funkcjonariuszy zaniepokoił fakt, iż 29-letni mieszkaniec gminy Kaczory nerwowo obserwował otoczenie, starał się oddalić od swojego samochodu i zachować od niego odstęp. Finalnie mundurowi w pojeździe mężczyzny zabezpieczyli substancje psychotropowe.

W ubiegłych tygodniach policjanci legitymowali również 17-letniego i 36-letniego mężczyznę. W obu przypadkach mieszkańcy gminy Kaczory unikali kontaktu wzrokowego oraz byli wycofani. Funkcjonariusze ujawnili przy nich susz roślinny w postaci marihuany.

Za popełnione przestępstwa narkotykowe mieszkańcom powiatu pilskiego zostały postawione zarzuty, za które sąd może ich skazać nawet na 3 lata więzienia.

sierż. Magdalena Szukajło 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *