piątek, 12 lipca, 2024

Do końca wakacji utrudnienia na Kossaka

Dziś startuje czwarty i jednocześnie ostatni etap przebudowy ulicy Kossaka. W związku z rozpoczęciem realizacji tej fazy projektu kierowcy ponownie muszą przywyknąć do utrudnień w ruchu i to na długie miesiące.

 

Obecna faza projektu jest kontynuacją działań rozpoczętych już kilka lat temu. Początkowo spółka MWiK, która odpowiada za inwestycję prowadziła prace w okolicy parkingu przy Inwest Parku na Dąbrowskiego, ale już wtedy zapowiadano, że z biegiem czasu ekipy remontowe będą posuwać się stopniowo w stronę wylotu z miasta.

 

Tak też się działo i w kolejnych miesiącach utrudnienia w ruchu napotykaliśmy w okolicy skrzyżowania z Powstańców Wielkopolskich, a dalej właśnie na samej ulicy Kossaka od wysokości wjazdu na stadion.

 

Dziś inwestycja wchodzi w końcową fazę. Kanalizacja deszczowa będzie wymieniana na ostatnim fragmencie ulicy Kossaka, a więc mniej więcej od skrętu do Aquaparku do zakładów Philipsa. Oznacza to oczywiście także częściowe zamknięcie drogi dla kierowców. Na utrudnienia na poszczególnych odcinkach możemy napotkać aż do 31 sierpnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *