czwartek, 23 maja, 2024

Do Świąt z energooszczędnym oświetleniem

Osiemnaście pilskich ulic jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia doczeka się montażu energooszczędnych lamp LED-owych. Akcja przeprowadzona zostanie w różnych częściach naszego miasta. 

 

Oświetlenie w naszym mieście sprawiało dotychczas wiele problemów. Lampy potrafiły i gasnąć w środku nocy i palić się w dzień. Do tego pobór energii pozostawiał wiele do życzenia, dlatego już jakiś czas temu zapowiadano systematyczną wymianę oświetlenia w Pile. Ostatecznie do 20 grudnia tego roku nowe lampy pojawią się przy następujących ulicach:

 

Kalina

Jastrzębia, Andersa-Kity-Zioły

Warsztatowa

Fabryczna

Pracownicza

Ceramiczna

Rzemieślnicza

Prusa

Nad Gwdą

Wieniawskiego

Miodowa

Matejki

Targowa

Kresowiaków

Morelowa

 

Przy każdej z tych ulic pojawi się od kilku do kilkudziesięciu słupów oświetleniowych. Obecnie nie wiadomo ile przyjdzie zapłacić za wykonanie tej usługi, jednak odpowiedź na to pytanie powinniśmy poznać 7 sierpnia, gdy otwarte zostaną koperty z ofertami firm zainteresowanych wykonaniem zadania.

2 thoughts on “Do Świąt z energooszczędnym oświetleniem

  1. Wymiana oświetlenia w Pile, a co z tymi ulicami które jeszcze wogole nie mają oświetlenia chociażby ul.Kossaka dolinka.Scieżka rowerowa bardzo uczęszczana przez rowerzystów, pieszych z kijkami oraz biegających bez względu na porę roku. Nie mówiąc już o mieszkańcach którzy w tych ciemnościaami muszą się borykać na codzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *