piątek, 19 lipca, 2024

Droga do Kaliny w budowie. Inne również

Rusza budowa drogi z Leszkowa do Kaliny. To jednak nie jedyna inwestycja realizowana aktualnie na drogach powiatu pilskiego.

 

Rozstrzygnięty został przetarg na przebudowę drogi powiatowej na odcinku Piła Leszków-Piła Kalina i dziś plac budowy został przekazany wykonawcy.

 

– Ta długo oczekiwana inwestycja, dzięki staraniom Powiatu Pilskiego, została doprowadzona do szczęśliwego końca. Ważne jest to, że znaleźliśmy partnerów do jej realizacji – Gminę Piła i Lasy Państwowe, z którymi zawarliśmy stosowne porozumienie – połączyliśmy siły i rozłożyliśmy koszty. Po przeprowadzeniu procedury przetargowej okazało się, że koszt inwestycji wyniesie 1 460 000 zł i jest wyższy o 160 000 zł od pierwotnie planowanego. Tą różnicę pokryjemy ze środków Powiatu Pilskiego. Najważniejsze, że najpóźniej od końca listopada, z Piły do Kaliny będzie można już jeździć po nowej nawierzchni – mówi Stefan Piechocki, wicestarosta Pilski.

 

Nowe nawierzchnie, w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, pojawią się także na innych drogach powiatu pilskiego: Krzewina-Milcz, Zawada-Piła, Róża Wielka, Zawada-Stara Łubianka, Mirosław Ujski i Ługi Ujskie i Rzadkowo. Łącznie w tych miejscowościach zostanie położonych blisko 4 kilometry nakładki.

 

Ukończono lub na ukończeniu jest też wiele zadań związanych z podwójnym powierzchniowym utrwaleniem dróg. Wśród tych inwestycji należy wymienić nowe nawierzchnie w Gródku Krajeńskim, Dziegciarni, Klęśniku, Stacji Płytnica oraz na drogach: Stara Łubianka-Zawada, Śmiłowo-Zelgniewo, Ługi Ujskie-Stobno, Dąbki-Żelazno, Rudna-Stare i Kijaszkowo-Tłukomy. Dzięki temu nowy wygląd otrzyma łącznie blisko 6 kilometrów dróg.

 

W ostatnich dniach zakończona została też przebudowa chodnika w Ługach Ujskich oraz budowa chodnika w Byszkach, a w najbliższym czasie rozpocznie się przebudowa chodnika i zatoki autobusowej w Róży Wielkiej. Niebawem rozpoczną się również inwestycje związane z budową chodników przy drogach powiatowych w Witrogoszczy, Pokrzywnicy i Starej Łubiance. Inwestycje powinny zostać zrealizowane do 30 sierpnia br.

 

– Do końca bieżącego roku planujemy podjęcie jeszcze kilku inwestycji drogowych, które zrealizowane zostaną w ramach współpracy z samorządami, a dotyczyć będą w główniej mierze zapewnienia bezpieczeństwa pieszym. Oczywiście myślimy już o zadaniach na przyszły rok. Prowadzimy rozmowy z samorządami i przygotowujemy wstępny plan inwestycyjny – dodaje Stefan Piechocki, wicestarosta pilski.

3 thoughts on “Droga do Kaliny w budowie. Inne również

  1. Panie redaktorze od kilku dni w Pile trwają pewne spotkania przechodniów pod jedna z instytucji publicznych.
    Czy nie uważa Pan, który z kolei lubi nazywać się niezależnym i obiektywnym dziennikarzem, że powinien Pan tam być?
    A może po prostu przeoczył Pan ten temat poruszając się przy okazji tak sprawnie po tematach powiatu?
    Dlatego z uprzejmości przypominam.

  2. To nie na temat, ale gratuluję redaktorze odwagi i samodzielności. W odróżnieniu od np. Blond szczupłych i jemu podobnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *