Dziecko traciło oddech. Ojciec przybiegł na komendę

Do Komendy Powiatowej Policji w Pile przybiegł zrozpaczony ojciec wraz ze swoją pięciomiesięczną córką na rękach, która traciła oddech. Pracownik cywilny oraz pomocnik oficera dyżurnego, który pełnił w tym momencie służbę natychmiast przystąpili do ratowania dziecka.

11 listopada, w godzinach wieczornych do punktu informacyjnego Komendy Powiatowej Policji w Pile przybiegł mężczyzna ze swoją pięciomiesięczną córeczką na rękach, która miała problemy z oddychaniem. Pracownik cywilny Karol Jagła, wspólnie z zastępcą oficera dyżurnego mł. asp. Markiem Witulskim natychmiast przystąpili do udzielania pomocy dziewczynce, która traciła oddech i robiła się sina.

Podczas udzielania pomocy dziewczynka zwróciła pokarm i zaczęła swobodnie oddychać. Po chwili na miejsce przybył również Zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał dziewczynkę wraz ze swoim tatą do szpitala na dalsze badania.

Rodzicom towarzyszyły ogromne emocje w obawie o życie swojego dziecka. Mężczyzna postanowił zwrócić się o pomoc do policjantów ponieważ mieszka zaledwie kilkadziesiąt metrów od siedziby jednostki.

Cieszymy się, że ojciec dziewczynki podjął taką decyzję, a policjant wspólnie z pracownikiem cywilnym mogli skutecznie udzielić pomocy dziecku. Takim sytuacjom zawsze towarzyszą ogromne emocje, ale warto wiedzieć gdzie zwrócić się o pomoc, zwłaszcza jeżeli liczą się minuty, a nawet sekundy. Życzymy dziewczynce i całej rodzinie dużo zdrowia!

st. sierż. Wojciech Zeszot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *