FESTYN PARAFIALNY NA ZIELONEJ DOLINIE PRZY WSPARCIU POWIATU PILSKIEGO

W minioną niedzielę mieszkańcy Zielonej Doliny uczestniczyli w XV już Festynie Parafialnym zorganizowanym przez Parafia pw. św. Rafała Kalinowskiego w Pile. Co roku podczas festynu zbierane są środki na dokończenie budowy kościoła.
Nie zabrakło atrakcji dla dzieci i dorosłych, dla których przygotowano pyszny poczęstunek.
Podczas festynu odbyły się także biegi parafialne, nad którymi Patronat Honorowy objął Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, który odwiedził uczestników festynu. 
-Takie wydarzenia integrują społeczność osiedla, a biegi są dobrą formą aktywności fizycznej, którą Powiat Pilski zawsze chętnie wspiera – powiedział starosta. 

Na festynie obecny był również Krzysztof Pabich, radny Rady Powiatu w Pile, który zaangażował się także w przygotowanie posiłków dla uczestników.
Mieszkańcy wykazali się również wielkim sercem i hojnością wspierając budowę świątyni. Za ofiarność i zaangażowanie dziękują księża proboszcz Mieczysław Dzikowski i wikariusz ks. Aleksander Głombiowski.

Organizację festynu wsparł Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile, a jedną z głównych nagród – telefon o wartości 1600 zł – ufundowało Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe w Pile. Wygrał ją Michał Danielewicz. Gratulujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *