Finał Pucharu Polski znów w Pile?

Piła jest jednym z miast, które otrzymały propozycję zorganizowania finału Pucharu Polski w siatkówce kobiet. Prezes PZPS Jacek Kasprzyk przyznał, że decyzja należy teraz do prezydenta, z którym już się spotkał.

 

Piła gościła finalistki Pucharu Polski nie tak dawno, bo w trakcie sezonu 2012/2013. Wtedy to ze zwycięstwa w hali przy Żeromskiego cieszył się MKS Dąbrowa Górnicza. I choć od tego momentu nie minęło zbyt wiele czasu, to nasze miasto ponownie ma szansę na zorganizowanie finału, który ma się odbyć w dniach 3-4 lutego.

 

– Spotkałem się już z prezydentem Piły i złożyłem mu taką ofertę. Oczywiście takie same propozycje otrzymało kilka innych miast, ale Piła ma najbardziej konkretną ofertę, gdyż tam po prostu przesłaliśmy jedynie zapytania, a tu jesteśmy już po wstępnych rozmowach, więc Piła została troszeczkę przez nas doceniona – wyjawił dziś Jacek Kasprzyk, prezes PZPS.

 

Na razie oferta nie została zaakceptowana, ale i nie odrzucono jej. Czasu do namysłu jest już niewiele, bo finały mają się odbyć na początku lutego. Przyjęcie wyzwania będzie oczywiście Piłę trochę kosztować.

 

– Organizacja to od 100 do 150 tys. zł. Wszystko zależy jednak od tego za co miasto będzie chciało zapłacić. Jeśli pokryje jakieś koszty z własnych zasobów, wówczas kwota ta będzie oczywiście niższa – podkreślił Kasprzyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *