czwartek, 23 maja, 2024

Fundusz Inwestycji Lokalnych: znamy wyniki naboru

4 miliony złotych na przebudowę i unowocześnienie Pracowni Endoskopii oraz Poradni o Oddziału Okulistycznego w Szpitalu Specjalistycznym w Pile im. Staszica wraz z wyposażeniem otrzyma wkrótce Powiat Pilski w ramach rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To czwarta najwyższa kwota w naszym województwie w ramach naboru wniosków, którego wyniki zostały właśnie ogłoszone. 

Fundusz Inwestycji Lokalnych ma być wsparciem do samorządów na realizację najważniejszych zadań na ich terenie. To już trzecia edycja (wcześniej pod inną nazwą), w tym druga w formie konkursowej. W pierwszej edycji wsparcie otrzymały wszystkie samorządy, które zgłosiły wnioski, w tym gmina Piła w kwocie 6,5 mln zł. Natomiast ani w drugiej, ani w trzeciej edycji, w której wnioski oceniała komisja konkursowa, Piła nie otrzymała wsparcia na swoje projekty. O wnioskach złożonych przez gminę, które opiewały na blisko 35 mln zł PISALIŚMY TUTAJ

W przeciwieństwie do gminy Piła, skutecznością może się pochwalić powiat pilski, którego dwa wnioski zostały zaakceptowane. Powiat może liczyć na 400 tys. zł jako dofinansowanie zakupu samochodu specjalistycznego z przeznaczeniem dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile (całkowita wartość zadania to 1 mln zł) oraz aż 4 miliony złotych na przebudowa i unowocześnienie Pracowni Endoskopii oraz Poradni o Oddziału Okulistycznego w Szpitalu Specjalistycznym w Pile im. Staszica wraz z wyposażeniem. Wsparcie to w całości pokryje koszt realizacji zadania. 

– Bardzo się cieszę, że na liście znalazło się tak wiele inwestycji z naszego województwa. To świadczy o profesjonalizmie, zaangażowaniu i pomysłowości osób zaangażowanych w tworzenie wniosków. To właśnie przedstawiciele lokalnej społeczności znają najlepiej jej potrzeby. Wierzę, że pieniądze z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zostaną spożytkowane w sposób najlepszy z możliwych – napisała na swoim profilu facebookowym poseł Marta Kubiak.

PEŁNA LISTA PROJEKTÓW, KTÓRE OTRZYMAŁY WSPARCIE DOSTĘPNA JEST TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *