wtorek, 18 czerwca, 2024

Historyczne mistrzostwa dla Gwardii

W Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów. Uczestniczyli w nich zawodniczki i zawodnicy KS Gwardia Piła, i był to ich najlepszy start w historii udziałów w tych zawodach. Aktualnie Gwardia zajmuje szóste miejsce w Polsce na 175 sklasyfikowanych klubów. Koszty wyjazdu na Mistrzostwa Polski Juniorów do Torunia wsparł Powiat Pilski.

 

– Gwardia Piła to wiodący klub sportowy w powiecie pilskim, a wielu jego młodych zawodników to uczniowie szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Pilski. Jako były sportowiec doskonale wiem, jak ciężko trzeba pracować na każdy lepszy wynik, na każdy medal. I jest to praca nie tylko samego zawodnika, ale również innych osób, w tym trenerów i rodziców. Gratuluję i życzę kolejnych sukcesów – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski.

 

W 71. Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu wszyscy zawodnicy Gwardii poprawili swoje rekordy życiowe lub najlepsze wyniki w sezonie. Co prawda Klaudia Adamek nie poprawiła swojego najlepszego wyniku, ale zdobyła swój kolejny złoty medal w biegu na 100 m z wynikiem 11,77 lepszym od minimum na MEJ. W niedzielę Klaudia zdobyła srebrny medal w biegu na 200 m z najlepszym w tym sezonie wynikiem 24,09, przegrywając jedynie ze srebrną medalistką 100 m Martyną Kotwiłą z Radomia.

 

Bardzo dobrze po kłopotach z kontuzją kolana spisał się też Jakub Klęsk, który w skoku w dal z wynikiem 7,05 m zajął piąte miejsce. Natomiast w trójskoku zakończył rywalizację na dziewiątym miejscu również z najlepszym w tym sezonie wynikiem 13,84. Bardzo dobrze w eliminacjach rzutu oszczepem zaprezentowała się Angelika Gronowska awansując do finału z najlepszym w tym sezonie wynikiem 40,66 m w finale poprawiła jeszcze ten rezultat na 41,53 m zajmując szóste miejsce. Bardzo dobrze w biegu eliminacyjnym na 400 m ppł spisała się Patrycja Adamek z kolejnym rekordem życiowym 63,02 awansowała finału A, w którym w trudnych, deszczowych warunkach potknęła się na śliskiej bieżni i nie kończąc biegu została sklasyfikowana na ósmym miejscu.

 

Miłą niespodziankę sprawił Jakub Centka, który w biegu na 400 m ustanowił rekord życiowy 49,92 awansując do finału B, w którym zajął trzecie miejsce z wynikiem 50,02 i został sklasyfikowany na jedenastym miejscu. Dużo emocji dostarczyły biegi sztafetowe 4×100 m, w których gwardzistki w składzie: Anna Meszyńska, Agnieszka Chwałek, Patrycja Adamek i Klaudia Adamek, z wynikiem 49,79 zajęły szóste miejsce. Natomiast chłopcy w składzie: Emil Domański, Jakub Centka, Bartek Michałowski i Jakub Klęsk z wynikiem 43,74 zajęli siódmą lokatę. Należy tu podkreślić bardzo dobre biegi na ostatnich zmianach Klaudii Adamek i Jakuba Klęska, którzy przyprowadzili nasze sztafety na pierwszych miejscach w swoich seriach. Po tych zawodach Klaudia Adamek i Susana Lachele, zostały powołane do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów, które w dniach 20-23 lipca odbędą się w Gosseto we Włoszech. Obecnie zawodniczki przebywają w Spale na zgrupowaniu kadry PZLA.

 

– Był to najlepszy w historii start lekkoatletów Gwardii w Mistrzostwach Polski Juniorów. Z dorobkiem 75 punktów w klasyfikacji klubowej, Gwardia Piła zajmuje 6 miejsce w Polsce na sklasyfikowanych 175 klubów, a startowali zawodnicy ze 194 klubów. W klasyfikacji wojewódzkiej zwyciężyła Wielkopolska z dorobkiem 565,5 punktów przed Mazowszem. Gratulujemy wszystkim zawodnikom świetnego występu oraz dziękujemy trenerom: Romanowi Marciniakowi, Piotrowi Chrząszczowi, Jarosławowi Chwałkowi i Czesławowi Rajewiczowi za przygotowanie zawodników. Koszty wyjazdu na Mistrzostwa Polski Juniorów do Torunia zostały pokryte ze środków Powiatu Pilskiego za co dziękujemy – informuje Jerzy Żyliński z KS Gwardia Piła.

 

Po zawodach w Toruniu Gwardia ma już w tym roku zdobytych 120 pkt w ogólnopolskim systemie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży i wszystko wskazuje na to, że po raz kolejny będzie najlepszym klubem w Powiecie Pilskim i mieście Piła w sporcie młodzieżowym. Przed gwardzistami jeszcze starty w dwóch imprezach mistrzowskich na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Warszawie i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Szczecinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *