sobota, 13 lipca, 2024

Internetowy Dzień Zdrowia już w sobotę

INTERNETOWY DZIEŃ ZDROWIA to wydarzenie jakie tradycją miałoby nawiązywać do wydarzeń z 2020 i początku 2021 roku, kiedy organizowaliśmy „Dzień Zdrowia” i „Internetowy Dzień Zdrowia” przy wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz w 2021 roku „Dzień Sportu dla Wszystkich mieszkańców Złotowa” przy wsparciu Urzędu Miasta Złotów. Te wydarzenia łączyła wspólna cecha: sport jako przeciwdziałanie złym nawykom w pandemii Covid-19 oraz uzależnieniom. Skierowane były dla dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców.

INTERNETOWY DZIEŃ ZDROWIA PRZECIWKO ALKOHOLIZMOWI byłby drugim wydarzeniem, o charakterze bardzo podobnym do „Internetowy dzień zdrowia” z 2020 roku. Chcielibyśmy w dobie panującej cały czas pandemii covid-19 skontaktować się z naszymi odbiorcami przez Internet.

Będziemy chcieli porozmawiać w studio z zaproszonymi gośćmi, zachęcić widzów do udziału w konkursie wiedzy i plastycznym oraz pozostawić możliwość zadania pytań i odbycia bezpłatnych konsultacji z naszymi specjalistami. Wszystko bezpiecznie, przez Internet.

GŁÓWNYM CELEM INTERNETOWEGO DNIA ZDROWIA – PRZECIWKO ALHOLIZMOWI jest przeciwdziałanie uzależnieniom, głównie od alkoholu, ale tez narkotyków, papierosów, dopalaczy. Pokazanie negatywnych skutków uzależnień, alternatyw dla używek, sposobów na wychodzenie z nałogu oraz zapewnienie możliwości konsultacji.

  • Fizjoterapeuta – pogadanka i wykład o ćwiczeniach jakie należy wykonywać w trosce o zdrowy kręgosłup oraz ćwiczenia dla osób wychodzących z nałogów: od alkoholu, dopalaczy, papierosów, narkotyków, chcących do swojego życia wprowadzić element sportu jako odskoczni od nałogów. Nastawienie na sport jako świetny sposób dla poprawy samopoczucia oraz kondycji psycho fizycznej której rola jest nieoceniona aby nie wpadać w nałogi.
  • Socjoterapeuta przeprowadzi szkolenia w zakresie radzenia sobie ze stresem i sytuacjami kryzysowymi wśród dzieci i młodzieży. Poruszy temat wczesnej interwencji kryzysowej dla rodziców w kontakcie z dziećmi, głównie z dziećmi które mogą wykazywać objawy popadania w nałogi alkoholowe, narkotykowe
  • Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Pile zaprezentuje ALKO i NARKO gogle, opowie o profilaktyce w walce z uzależnieniami od używek, o symptomach które powinny niepokoić rodziców.
  • Ratownik zaprezentuje podstawowe zasady reanimacji i resuscytacji krążeniowo oddechowej na fantomie, opowie o wzywaniu pomocy i reagowaniu w sytuacjach kryzysowych w tym sytuacjach związanych z osobami będącymi pod wpływem środków odurzających, alkoholu, narkotyków. Opowie jak reagować i pomóc takim osobom.
  • Trener piłkarski opowie o najważniejszych zasadach zdrowego trybu życia, radach dla młodzieży i dzieci jak podchodzić do sportu oraz o swojej przygodzie w reprezentacji Polski w futsalu, jak poprzez sport i pracę zrealizował swoje marzenia. Tematem prelekcji będzie zobrazowanie jak ciężka praca i zdrowe życie bez alkoholu i narkotyków pomaga w realizacji marzeń. Poda przykłady gdy pomimo talentu piłkarze nie zostawali gwiazdami sportu ponieważ popadali w nałogi i niszczyli sobie kariery oraz życie.
  • Trener personalny przeprowadzi wykład i pogadankę na temat ćwiczeń jakie warto wykonywać w myśl hasła „w zdrowym ciele zdrowy duch”, jak rozciąganie i właściwe nawyki mogą wpływać na nasza kondycję psycho-fizyczną. Jak wszyscy wiemy dobra kondycja psycho-fizyczna pozwala na lepszy nastrój, zadowolenie i radość z życia co w znaczący sposób wpływa na przeciwdziałanie „sięganiu” po alkohol i inne używki oraz środki psychoaktywne.
  • Porozmawiamy z dietetykiem na temat odpowiedniej diety dla zachowania właściwej kondycji i zdrowia psychicznego, aby nie była to katorga obciążająca nasz stan psychiczny, a miła przemiana naszych nawyków żywieniowych. Ponadto zostanie przeprowadzona pogadanka w zakresie suplementacji oraz stosowania środków pozamedycznych substancji leczniczych – stosowania tabletek nasennych i uspokajających oraz informacje co dzieje się z organizmem gdy dochodzi do nadmiernego spożywania alkoholu, narkotyków, dopalaczy
  • Przeprowadzimy internetowy konkurs plastyczny dla dzieci z nagrodami w zakresie tematyki przeciwdziałania uzależnieniom.
  • Przeprowadzimy internetowy QUIZ wiedzy z nagrodami (tematyka uzależnień i przeciwdziałania im)
  • Przeprowadzimy możliwość zadania pytań naszym specjalistom oraz darmowych konsultacji przez internet

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *