czwartek, 18 lipca, 2024

Jak podzielić Polaków? Jedno zdjęcie, setki tysięcy reakcji

Prowadzenie profili facebookowych może być wyjątkowo proste, jeśli ma się pomysł…nawet niekoniecznie finezyjny. Przykładów nie brakuje, ale co najciekawsze, nad pomysłem tym wcale nie trzeba spędzać wielu godzin w poszukiwaniu kwadratowych jaj. Wystarczy jedno zdjęcie. 

Przeglądając dziś portale społecznościowe szczególną uwagę przyciągnęła fotografia Jarosława Kaczyńskiego z dość krótkim opisem „Prawdziwy Polak, patriota i przywódca. Jarosław Kaczyński jest gwarancją prowadzenia Polski ku dobrobytu każdego Polaka. Nie godzimy się na publiczne poniżanie prezesa Kaczyńskiego i mówimy STOP!”. Pod zdjęciem (na ten moment) pojawiło się 5 tysięcy reakcji i tyle samo komentarzy, w tym wielu moich znajomych dało się wciągnąć w „dyskusję”. Całkiem dobry wynik, jak na profil, który dotychczas zalajkowało zaledwie 17 tysięcy osób.

Ta liczba reakcji to jednak nic w porównaniu do niemal identycznego zdjęcia z października 2020 roku, które podpisano „W ostatnich dniach Jarosław Kaczyński, jest najbardziej wyśmiewaną i poniżaną osobą w Polsce. Nie tolerujemy takiego zachowania. Pokażmy jak liczne poparcie z naszej strony ma prezes PiS – Jarosław Kaczyński!”. To zdjęcie uzyskało…193 tysiące reakcji i 82 tysiące komentarzy.

Żadnych wyszukanych strategii, żadnego przygotowania, żadnych obmyślania planu. Ot, zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego z prostym podpisem, a okazuje się, że tyle wystarczy, by Polacy skoczyli sobie do gardeł prześcigając się na pozytywne i negatywne komentarze i reakcje. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *