Jedna osoba zabita, trzy ranne. Sprawca miał 3,5 promila

Do fatalnego w skutkach wypadku doszło w sobotę w miejscowości Kosztowo. W wyniku czołowego zderzenia dwóch aut jedna osoba zginęła na miejscu, a trzy kolejne odniosły obrażenia. Sprawca miał 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu!

 

Informację o wypadku w Kosztowie podał portal 112pila.pl. Jak wynika z relacji, w sobotę około godziny 11:30 doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Kierowca jednego z nich, który jednocześnie był sprawcą zdarzenia, został przebadany przez policję na miejscu.

 

-Policjanci przebadali kierującego pojazdem Opel Astra. Okazało się, że alkomat pokazał ponad 3,5 promila w wydychanym powietrzu u 29-letniego mężczyzny. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany – informuje podkom. Żaneta Kowalska, Oficer Prasowy KPP Piła.

 

Przypomnijmy, że od czerwca minionego roku osoba, która w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków kierowca spowoduje wypadek śmiertelny lub ciężkie uszkodzenie ciała, jest skazywana na co najmniej 2 lata więzienia bez możliwości warunkowego zawieszenia kary. Dodatkowo sąd może zwiększyć karę za spowodowanie wypadku, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu lub śmierć osoby, a z takim zdarzeniem niestety mieliśmy do czynienia w tym przypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *