piątek, 12 lipca, 2024

Jeszcze 700 tysięcy na sport

Tak, jak zapowiadaliśmy na przełomie marca i kwietnia zostanie ogłoszony kolejny konkurs dla klubów sportowych. Na zainteresowanych, którzy zgłoszą właściwy projekt czeka łącznie 700 tys. zł.

 

W tym roku zmieniono nieco zasady finansowania sportu przez miasto. Nie wszystkie kluby przyzwyczaiły się jeszcze do zmian, co pokazał już konkurs na wsparcie szkolenia dzieci i młodzieży. Przy pierwszym podejściu wykluczono zdecydowaną większość złożonych ofert, przede wszystkim z powodu niekompletności dokumentów.

 

Także inne sposoby uzyskania wsparcia od miasta uległy zmianie. W tym roku w przetargu na promocję miasta poprzez sport nie uczestniczyły cztery kluby, tak jak w latach poprzednich, a tylko jeden – PGNiG Nafta Piła, który otrzymał niemal 400 tys. zł. Prezydent Piotr Głowski wyjawił, iż stało się tak dlatego, że to właśnie pilskie siatkarki jako jedyne realnie promują nasze miasto na arenie krajowej, głównie dzięki zapewnionym na tym poziomie rozgrywek transmisjom w telewizji otwartej.

 

– Pokazujemy w ten sposób, że jest klub, który faktycznie prowadzi tę działalność promocyjną na poziomie kraju, w mediach ogólnopolskich, spełnia warunki, które są opisywane, jeśli chodzi o działania promocyjne przez sport. Z drugiej strony jest grupa, która działa bardziej lokalnie, czyli na fragmencie kraju czy regionu, w różnych ligach i reprezentujących różny poziom.

 

Wspomniana druga grupa klubów, a więc np. żużlowa i piłkarska Polonia Piła, Basket Piła czy Credo Futsal będą miały szansę złożenia swoich projektów w kolejnym konkursie. Zostanie on ogłoszony na początku kwietnia, a wsparcie będzie miało formę dotacji. Dzięki temu kluby będą zwolnione z konieczności płacenia podatku. To sprawi, że w ich kasach pozostanie więcej środków. Łącznie do rozdysponowania pośród wszystkich zwycięzców konkursu będzie 700 tys. zł.

 

Lwia część tej kwoty przypadnie najprawdopodobniej żużlowej Polonii, której w tym roku zmieniono warunki dzierżawy obiektu przy ulicy Bydgoskiej. Podczas prezentacji żużlowców prezydent zadeklarował najwyższe w historii wsparcie dla tego klubu. Szansę udziału w konkursie ma także Nafta, która już dostała pieniądze ze wspomnianego przetargu na promocję miasta poprzez sport. W grę chce się włączyć także Basket i TP Polonia, które w minionym roku otrzymały z tego samego przetargu kolejno 150 i niespełna 50 tys. zł.

One thought on “Jeszcze 700 tysięcy na sport

  1. Exactly my thoughts. The main point here is the abysmal state of the co#;nry&u8217ts exporting capacity. Everything else is besides the point. Just don’t feed the troll so that he doesn’t get paid.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *