Kolejne zatrzymania za narkotyki

Policjanci Posterunku Policji w Szydłowie zatrzymali 2 mężczyzn, którzy posiadali przy sobie ponad 50 gramów narkotyków. Jeden z nich prowadził samochód pod wpływem środka odurzającego. Nie jest to jednak jedyne zatrzymanie w ostatnim czasie.

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Szydłowie zatrzymali do kontroli pojazd marki Volkswagen, którym podróżował 26-letni kierujący oraz 18-letni pasażer. Mając podejrzenia, że mężczyźni mogą mieć przy sobie substancje zabronione, policjanci sprawdzili dokładnie pojazd. Jak się okazało, pod siedzeniem kierowcy ukryty był worek strunowy z zawartością amfetaminy. Kontrola osobista u pasażera również wykazała narkotyki, które 18-latek trzymał w swoim portfelu. Policjanci przeprowadzili również badanie na zawartość narkotyków w organizmie kierowcy, których wynik potwierdził obecność amfetaminy. Dodatkowo w trakcie przeszukania mieszkania 26-letniego mieszańca gminy Szydłowo ujawnione zostały kolejne porcje narkotyków. Łącznie zabezpieczonych zostało kilka gramów amfetaminy oraz blisko 50 gramów marihuany.

Zaledwie trzy dni później policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli pojazd marki Fiat, którym kierowała 27-letnia pilanka. Z uwagi na nerwowe zachowanie kobiety funkcjonariusze przeprowadzili badanie testerem narkotykowym, a jego wynik wskazał obecność marihuany w jej organizmie. Ponadto w trakcie kontroli policjanci ujawnili szklaną lufkę wypełnioną marihuaną. Mundurowi przeszukali również mieszkanie kobiety, gdzie zabezpieczyli ponad 30 gramów marihuany oraz 10 gramów amfetaminy.

Tego samego dnia, w godzinach wieczornych funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego podjęli interwencję wobec mężczyzny, który na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył i chciał ukryć się w jednym z pomieszczeń gospodarczych przy ul. Bydgoskiej. Funkcjonariusze potwierdzili swoje podejrzenia ponieważ 26-letni mieszkaniec Piły posiadał przy sobie zawiniątko z zawartością białej pasty, którą była amfetamina. Dodatkowo w pomieszczeniu funkcjonariusze ujawnili pudełko, w którym znajdowały się kolejne porcje. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 50 gramów amfetaminy.

Wszystkie osoby w związku z popełnionymi przestępstwami zostały zatrzymane. Każda z nich odpowie za posiadanie narkotyków, które zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 27-letnia pilanka oraz 26-letni mieszkaniec gminy Szydłowo usłyszą zarzuty za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających.

st. sierż. Wojciech Zeszot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *