piątek, 19 lipca, 2024

Kolejny budynek TBS oddany do użytku

Trzynaście rodzin odebrało w miniony piątek klucze do mieszkań przy ulicy Kity 9. W najbliższych tygodniach przekażemy lokale kolejnym lokatorom i nowy budynek komunalny stanie się domem łącznie dla 36 rodzin. Radość mieszkańców jest kropką nad „i” zrealizowanej inwestycji – informuje Urząd Miasta Piły. 

Klucze do mieszkań przy ulicy Kity przekazywali mieszkańcom prezydent Piły Piotr Głowski, przewodniczaca Rady Miasta Piły Maria Kubica i Remigiusz Dekarli prezes pilskiego TBS. 

W najbliższych tygodniach przekazywane lokatorom będą kolejne mieszkania. Zgodnie z miejską polityką mieszkaniową lokale, które zostały rozdysponowana, są dedykowane osobom najbardziej potrzebującym z przyczyn zdrowotnych, materialnych, a także mieszkaniowych. 

Budynek komunalny, który został oddany do użytku mieści w sobie 36 lokali mieszkalnych. Koszt inwestycji to ponad 7 275 000 złotych, z czego prawie 3 275 000 zł (45%), stanowi bezzwrotne dofinansowanie z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Identyczną kwotę wyłożyła Gmina Piła (45%), a ponad 727 500 zł (10%) stanowi udział własny TBS. Inwestycja była realizowana od listopada 2019 roku. 

W tym rejonie planowana jest również kolejna inwestycja, która będzie realizowana pn. Zespół zabudowy mieszkaniowej Nr 3 – II etap. Powstanie tam następny budynek, w którym znajdować będą się 33 mieszkania komunalne. Budowa ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Do tej pory na budownictwo komunalne Piła przeznaczyła ponad 90 mln złotych, z czego około 35 mln to pozyskane środki zwrotne, a ponad 13,5 mln to dotacje bezzwrotne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *