Konopie w ogrodzie. 43-latek zatrzymany

Pilscy kryminalni zatrzymali 43-letniego mieszkańca Piły. Na terenie jego posesji mundurowi zabezpieczyli 6 sadzonek konopi o wadze ponad 900 gramów. Ponadto mężczyzna w swoim domu posiadał ponad 100 gramów marihuany.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację, które wskazywały, że na terenie jednej z posesji przy al. Poznańskiej w Pile mogą być hodowane sadzonki konopi. Kryminalni przystąpili do realizacji przeszukania wskazanego miejsca. Wstępne informacje mundurowych się potwierdziły. W trakcie czynności funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 6 sadzonek konopi o wadze blisko 900 gramów, które właściciel hodował na terenie swojego ogrodu.

Kryminalni zatrzymali 43-letniego mężczyznę. W ramach wykonanych czynności został również przeszukany dom mężczyzny, w którym policjanci ujawnili kolejne narkotyki. Była to marihuana w postaci suszu roślinnego o wadze ponad 100 gramów.

Prowadzone postępowanie wykazało, że mężczyzna hodował łącznie 8 sadzonek. Dwie z nich zostały wcześniej wykorzystane do wytworzenia suszu roślinnego w postaci marihuany o wadze ponad 100 gramów. 43-letni mieszkaniec Piły usłyszał ostatecznie dwa zarzuty związane z uprawą 6 sztuk konopi innych niż włókniste oraz wytwarzaniem marihuany w postaci suszu roślinnego. Każde z popełnionych przestępstw zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Wojciech Zeszot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *