czwartek, 13 czerwca, 2024

Konopnickiej połączy się z Zygmunta Starego

Jeszcze w tym roku wykonany zostanie krótki, bo zaledwie 80-metrowy odcinek drogi, który połączy ulice Konopnickiej i Zygmunta Starego. Niewykluczone, że tuż po tej inwestycji czekają nas kolejne zmiany tras autobusów miejskich.

 

Inwestycja, która zapowiadana była od kilku lat ruszy dzięki wsparciu unijnemu. Jak udało nam się dowiedzieć, krótki odcinek który ma połączyć ulicę Konopnickiej z Zygmunta Starego oraz rondem Unii Europejskiej zostanie oddany do użytku na początku grudnia.

 

Inwestycja związana jest z programem wspierania gospodarki niskoemisyjnej, który zakłada szereg działań, a ich głównym beneficjentem będzie MZK oraz jego pasażerowie. Niewykluczone więc, że po oddaniu nowego fragmentu drogi autobusy miejskie powrócą w te okolice.

 

Przypomnijmy, że przed rozpoczęciem modernizacji nowego centrum miasta niektóre linie przebiegały przez Zygmunta Starego, 14 Lutego, 11 Listopada i dalej Browarną. Wyłączenie 14 Lutego i 11 Listopada z ruchu ciężkich pojazdów wymusiło zmiany i poprowadzenie tych linii przez most Zygmunta Starego. Po stworzeniu nowego fragmentu drogi autobusy miejskie mogłyby kursować starą trasą, tyle że zamiast przez 14 Lutego jechałyby ulicą Konopnickiej.

One thought on “Konopnickiej połączy się z Zygmunta Starego

  1. najbardziej ciekawi mnie fakt, że w okolicy dworca ma powstać Zintegrowane Centrum Przesiadkowe, ale dla czterech linii autobusowych, które w tym momencie się tam przebiegają to trochę kicha. myślę, że przydało by się rozważyć zmiany w przebiegu linii jak to było jakieś 10 (lub trochę więcej) lat temu… pewnie będą się tam także zatrzymywały PKSy i inne autokary, ale czas pokaże gdy dojdzie do realizacji projektu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *