niedziela, 16 czerwca, 2024

Kruk wchodzi do Piły

80 pracowników zatrudnia w Pile firma Kruk, która dziś oficjalnie zaprezentowała swoją nową siedzibę. Przejęła ona udziały od P.R.E.S.C.O., które jeszcze niedawno dawało pracę nawet 250 osobom.

 

Obie firmy zajmują się windykacją i obrotem wierzytelnościami, jednak kilka miesięcy temu doszło do przejęcia P.R.E.S.C.O. i jego portfela wierzytelności wycenianego na niemal 2 mld zł właśnie przez firmę Kruk, która za pakiet 100% akcji zapłaciła 194 mln zł.

 

Niestety przejęcie wiąże się ze zmniejszeniem zatrudnienia w samej Pile. Spośród 250 pracowników zatrudnianych w szczytowym okresie przez P.R.E.S.C.O. w ostatnich dniach w firmie pracowało już tylko 150. Kruk zatrudnił tylko 80 z nich, a 50 kolejnych miało pozostać w spółce P.R.E.S.C.O., która planowała zmianę profilu działalności.

 

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Piotr Krupa, prezes zarządu i współzałożyciel Kruka zapowiadał, że liczba etatów może szybko wzrosnąć.

 

W Szczawnie Zdroju zaczynaliśmy od planów zatrudnienia 30 osób, a obecnie mamy ich ponad pół tysiąca. Tutaj nie chcę niczego obiecywać, bo czas pokaże czy także będziemy zwiększać zatrudnienie, ale na razie cieszymy się, że właśnie w Pile udało nam się uruchomić dopiero drugi w naszym kraju oddział operacyjny, tym bardziej, że początkowo nie braliśmy tego miasta pod uwagę przy ustalaniu lokalizacji. Gdyby nie nasze wejście do Piły, ci pracownicy z pewnością pozostaliby bez zatrudnienia – powiedział.

 

Pracownicy pilskiego oddziału Kruka będą obsługiwali wierzytelności zadłużonych z całego kraju. Pierwsza osoba zatrudniona w oddziale podpisała umowę w marcu, pozostałych 79 już w kwietniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *