Ławeczki w czerwcu

Najpóźniej 15 czerwca pojawią się plastikowe krzesełka na stadionie przy ulicy Bydgoskiej, które kibice wywalczyli w ramach ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego. Siedzisk może być około 2 tysięcy.

 

Montaż plastikowych krzesełek jest przesądzony już od minionego roku, kiedy to zadanie znalazło się wśród zwycięskich w ramach głosowania nad budżetem obywatelskim. Konkretne terminy wykonania inwestycji jednak nie padły, aż do teraz.

 

Dziś wiemy już, że zadanie zostanie zrealizowane najpóźniej do 15 czerwca. Roboty mają być wykonywane w przerwach pomiędzy domowymi spotkaniami Polonii. A w czasie od dziś do 15 czerwca żużlowcy przy Bydgoskiej rozegrają tylko trzy mecze – z Wybrzeżem Gdańsk, Polonią Bydgoszcz oraz Lokomotiv Daugavpils.

 

Niestety nie jest pewne ile dokładnie siedzisk zostanie zamontowanych. Wstępne szacunki mówiły o nawet 4 tysiącach, ale obecnie bliżej jest 2 tysięcy, a przynajmniej tak szacują wykonawcy prac na drugim pilskim stadionie – przy Żeromskiego.

 

O tym, kto ostatecznie wygra przetarg zadecyduje właśnie liczba krzesełek, które wykonawca zamontuje w zamian za przygotowane już 300 tysięcy złotych. Im więcej zaproponuje, tym większe szanse na podpisanie umowy z MOSiR-em na wykonanie tego zadania.

1 thought on “Ławeczki w czerwcu

  1. To co widać na zdjęciu na pierwszym łuku – ten szrot z „demobilu” , to nie krzesełka, a dziadowskie taboreciki bez oparcia, których w Europie już dawno się nie używa. W specyfice przetargu, powinno być ujęte, że krzesełka muszą być z oparciem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *