Matura ważniejsza od awansu

UKS SMS Joker Piła nie zagra o awans do drugiej ligi siatkówki mężczyzn. Drużyna, która niedawno wywalczyła sobie prawo gry w barażach ostatecznie nie wystąpi w nich z powodu…matur.

 

Władze klubu podjęły trudną decyzję o wycofaniu się z walki o awans, gdyż spora część zawodników stanowiących o sile zespołu podejdzie wkrótce do matur. Ci gracze nie mogliby wziąć udziału w decydujących meczach, więc zespół nie zagra w barażach, o czym poinformowano w komunikacie:

 

Z przykrością informujemy, że w dniu 25 kwietnia podjęliśmy trudną decyzję o wycofaniu się z rozgrywek barażowych o awans do II ligi mężczyzn.

 

Nadrzędnym argumentem naszej rezygnacji jest fakt pokrywania się terminu rozgrywek o awans z egzaminem maturalnym wielu zawodników (w tym czterech z pierwszej siódemki). Nasz klub zrzesza wyłącznie młodzież szkolną a głównym zadaniem klubu jest jej szkolenie i udział w rozgrywkach młodzieżowych.

 

Rozważając wszystkie aktualne okoliczności uznaliśmy za dalece niezasadne finansowanie udziału drużyny w barażach przy uzasadnionej nieobecności tylu kluczowych i stanowiących na ten moment o naszej sile zawodników. Tym samym w dniu 25 kwietnia po wstępnych konsultacjach telefonicznych poinformowaliśmy ostatecznie stosownym pismem Polski Związek Piłki Siatkowej w Warszawie o naszej rezygnacji.

 

Serdecznie dziękujemy naszym wszystkim sprzymierzeńcom i kibicom za wsparcie i wspólny sezon. Jednocześnie prosimy o wyrozumiałość w aspekcie naszej ostatniej decyzji. Już teraz zapraszamy na kolejny sezon 2016/2017.

Z poważaniem
Zarząd i Przedstawiciele
UKS SMS JOKER Piła

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *