piątek, 12 lipca, 2024

Miasto będzie walczyć

Likwidacja połączenia kolejowego między Piłą a Krzyżem nie jest jeszcze przesądzona, a władze miejskie zapowiadają walkę o jego utrzymanie.

 

Zgodnie z planem władz wojewódzkich Piła miałaby utracić połączenie kolejowe z Krzyżem. W zamian jedynie na odcinku od naszego miasta do Trzcianki wprowadzona miałaby być komunikacja autobusowa. Na razie jest to wstępny plan, który jeszcze niedawno był konsultowany. Niestety informacja na ten temat nie była szeroko udostępniona, a co za tym idzie szanse na skuteczny protest były stosunkowo małe. Władze miejskie wniosły jednak swoje uwagi w wymaganym terminie.

 

– Mówimy dzisiaj wyłącznie o projekcie dokumentu, który jest obecnie konsultowany – czytamy w oświadczeniu Urzędu Miasta Piły. – Prezydent Miasta Piły złożył w ustawowym terminie Marszałkowi Województwa Wielkopolskiego uwagi i wnioski do projektu „Planu Zrównoważonego Rozwoju Publicznego Transportu Zbiorowego dla Województwa Wielkopolskiego”, które w wyraźny sposób mówią o konieczności zmiany, niektórych niekorzystnych dla naszej części Wielkopolski zapisów w w/w dokumencie.

 

Władze miejskie zapewniają, że o utrzymanie połączenia pomiędzy naszym miastem a Krzyżem chcą walczyć wspólnie z przeciwnikami politycznymi z naszego regionu, ponad podziałami.

 

– Niezależnie od drogi formalnej w zakresie procedowania dokumentu, władze miasta Piły występują także do wszystkich radnych wojewódzkich rządzących w Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, posłów i senatorów koalicji o uwzględnienie protestu naszej części regionu.  

2 thoughts on “Miasto będzie walczyć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *