sobota, 13 lipca, 2024

Miejska część konsultacji do realizacji

Zarząd Dróg i Zieleni w Pile po ponad pół roku od rozstrzygnięcia konsultacji społecznych w sprawie remontu pilskich chodników, rozpisał przetarg na remont odcinka biegnącego wzdłuż Alei Wojska Polskiego. A w kolejce wciąż czeka kolejna inwestycja chodnikowa.

 

W czasie konsultacji społecznych pilanie wybrali siedemnaście inwestycji osiedlowych oraz dwie miejskie. I o ile z częścią osiedlową nie było większych komplikacji i zdecydowaną większość tych inwestycji udało się już zrealizować, o tyle z częścią miejską od początku są problemy. Wszystko, dlatego że miasto nie może swobodnie decydować o tym co dzieje się wzdłuż dróg wojewódzkich, a o zgodę na jakiekolwiek działania musi prosić Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Niestety w Pile zapomniano o tym i kazano pilanom wybierać inwestycje do realizacji, choć nie posiadano jeszcze wspomnianej zgody, którą uzyskano dopiero kilka tygodni po ogłoszeniu wyników konsultacji społecznych.

 

Także, jeśli chodzi o terminy, to na inwestycje miejskie przyszło nam czekać najdłużej. Zarząd Dróg i Zieleni w Pile już jakiś czas temu rozstrzygnął wszystkie przetargi w sprawie remontów na części osiedlowej, ale na miejską przyszło nam czekać aż do teraz. Co więcej ogłoszony właśnie przetarg dotyczy zaledwie jednego fragmentu wybranego przez mieszkańców, który ciągnie się wzdłuż Wojska Polskiego – od skrzyżowania z Dzieci Polskich do Lotniczej. Drugi fragment wskazany przez pilan do realizacji, a więc ten biegnący wzdłuż Alei Powstańców Wielkopolskich nadal nie doczekał się ogłoszenia przetargu, a to oznacza, że ten odcinek jako jedyny spośród wybranych przez pilan może zostać zmodernizowany nie w tym, a dopiero w przyszłym roku.

 

inwestycje_wybrane (1)

One thought on “Miejska część konsultacji do realizacji

  1. Kto chce zarobic w sieci parenascie $$$ dziennie? Metoda jest prosta i dziala, poszukajcie sobie w gogle: room23a adfly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *