piątek, 19 lipca, 2024

Mieszkańcy podziękowali za załatwienie sprawy masztu

Były już podziękowania dla prezydenta, a teraz przyszła pora na złożenie wizyty w Starostwie Powiatowym, gdzie mieszkańcy osiedla Koszyce również dziękowali za pomoc w proteście przeciwko budowie masztu telefonii komórkowej.

 

Mieszkańcy, którzy kilka miesięcy temu głośno protestowali przeciwko inwestycji, która miała zostać zrealizowana tuż obok ich domów, na początku tego roku dostali pozytywne informacje na temat tego zadania. Okazało się bowiem, że Polkomtel zapowiedział rezygnację z budowy. Teraz przyszła więc pora na złożenie wizyty tym, którzy najmocniej angażowali się w sprawę. 22 stycznia reprezentanci mieszkańców Koszyc gościli w gabinecie Eligiusza Komarowskiego, etatowego członka zarządu powiatu pilskiego, który kilka miesięcy temu pojawił się na proteście, podczas którego reprezentował Starostwo Powiatowe. W spotkaniu uczestniczył również starosta pilski Franciszek Tamas, który również dołożył swoją cegiełkę do wspólnego sukcesu.

 

Od samego początku jako osoba odpowiedzialna za Wydział Architektury i Budownictwa, który procedował sprawę wydania pozwolenia na budowę masztu, wnikliwie analizowałem wszystkie aspekty prowadzonego postępowania. Wsłuchiwałem się również w argumenty mieszkańców Zielonej Doliny – powiedział Komarowski.

 

Podkreślił on również, że mieszkańcy, którzy tak mocno walczyli o swoje powinni nadal monitorować sprawę, gdyż formalnie wcale nie została ona jeszcze uregulowana.

 

Pomimo zapewnień, iż inwestor zrezygnował z budowy masztu, uważam, że mieszkańcy powinni cały czas przyglądać się procedurze wszczętej z wniosku Polkomtela, a procedowanej przez prezydenta Piły, dotyczącej wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację tego przedsięwzięcia. Na dzień dzisiejszy, mimo zapewnień iż inwestor zrezygnował z budowy masztu, postępowanie trwa i nie zostało zakończone. Formalnie zatem sprawa uzyskania decyzji środowiskowej lub stwierdzenia przez Prezydenta Piły, iż uzyskanie jej nie jest konieczne, jest przedmiotem postępowania w Urzędzie Miejskim w Pile.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *