Modernizacja stadionu przy Żeromskiego pochłonęła 7 mln zł

7 mln zł kosztowała modernizacja stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Żeromskiego w Pile – informuje MOSiR, który w ten sposób odpowiada jednemu z radnych, który pytał o koszty zadania oraz uzyskane dofinansowanie.

Przeprowadzona w latach 2021-2016 inwestycja pochłonęła łącznie 6 973 075,49 zł. W tej kwocie mieści się wymiana nawierzchni syntetycznej (etap pierwszy) oraz modernizacja trybun z tunelem dla zawodników (etap drugi).

Dofinansowanie wyniosło z kolei 2,2 mln zł, a więc zaledwie 31,5% i to pomimo faktu, że projekt ten został zakwalifikowany do programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu, gdzie dofinansowanie mogło wynieść do 50% kosztów kwalifikowanych.

-W przypadku realizacji drugiego etapu zadania, dotyczącego modernizacji trybun z tunelem dla zawodników w trakcie realizacji zadania za zgodą Ministerstwa Sportu zwiększono zakres zadania – tłumaczy dyrektor MOSiR Dariusz Kubicki.

Ostatecznie dofinansowanie wyniosło w przypadku pierwszego etapu 48,30%, a w drugim etapie 41,70% kosztów kwalifikowanych.

Dodajmy, że aktualnie gmina Piła ponownie poszukuje możliwych źródeł finansowania modernizacji, tym razem stadionu przy ulicy Bydgoskiej. Koszt tej inwestycji może sięgnąć kwoty 6-10 mln zł, przy czym gmina chce, by przynajmniej 50% kosztów pochodziło z dofinansowania. Dotąd nie poinformowano jednak, z którego z aktualnych programów rządowych i ministerialnych mogą pochodzić te środki.

Foto: MOSiR Piła

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *