piątek, 19 lipca, 2024

MZK krok w stronę zmian

Infoskioski, elektroniczne tablice przystankowe i hybrydowe autobusy – takie nowości mogą już niedługo pojawić się w Pile. Na razie jednak miasto planuje przeprowadzić swego rodzaju konsultacje ze specjalistami, którzy pozwolą wybrać najlepsze rozwiązania.

 

O nowych pomysłach MZK informowaliśmy już kilka miesięcy temu, gdy prezes Tadeusz Majewski zdradził, iż przymierza się do uruchomienia nowej linii turystyczno-handlowej, a także do uruchomienia Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Od tamtego momentu nie przybliżyliśmy się znacząco do wprowadzenia innowacji w życie, ale miasto ostro przymierza się do realizacji wszystkich pomysłów.

 

Wkrótce planuje ono zorganizować tzw. dialog techniczny, w którym uczestniczyli by specjaliści z branży mający pomóc w wyborze najlepszych rozwiązań. Chodzi o podpowiedź, które pojazdy oraz urządzenia będą najkorzystniejsze dla miasta pod względem technicznym i ekonomicznym.

 

Wiemy już, że planuje się zakup autobusów hybrydowych, a także poważne inwestycje we wspomniany System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. W jego ramach w naszym mieście pojawiło by się pięć infokiosków, w których pasażerowie mogliby zasięgnąć informacji na temat rozkładów jazdy czy oferty MZK, a także 45 elektronicznych tablic, które pojawią się na już istniejących przystankach i będą podawały pasażerom informacje na temat godziny przyjazdu autobusów czy ewentualnych opóźnień.

 

Wdrożenia systemu nie powinniśmy jednak spodziewać się w najbliższym czasie. Jak udało nam się dowiedzieć, cały proces może trwać przynajmniej kilkanaście miesięcy, a wszelkie zakupy będą uzależnione od pozyskania środków unijnych.

3 thoughts on “MZK krok w stronę zmian

  1. Niech najpierw porządnie oznakują przystanki. Osoba jadąca autobusem i nie znająca miasta jest całkowicie bezradna. Na przystankach powinny być tabliczki z nazwą przystanku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *