wtorek, 18 czerwca, 2024

MZK kupił nowe autobusy

Pięć nowych pojazdów już na miejscu, a sześc kolejnych w drodze. Pilski MZK zaprezentował dziś pierwszą pulę autobusów, które mają zwiększyć komfort jazdy pasażerów.

 

Pięć pojazdów, które zostały dziś zaprezentowane ma zastąpić najbardziej wysłużone autobusy, które trafią na zasłużoną emeryturę. Różnica pomiędzy nimi jest znaczna – mówi prezes Tadeusz Majewski.

 

– W tych autobusach jest klimatyzacja, ale z funkcją grzania, a więc w okresie zimowym będzie możliwość dodatkowego docieplenia autobusu. Będą także nowe biletomaty. Pojawią się one w lutym lub marcu i będzie można płacić zbliżeniowo, tradycyjnie kartami płatniczymi, BLIK-iem oraz oczywiście monetami – powiedział.

 

Podobny autobus był zresztą już testowany na ulicach naszego miasta w minionym roku. Przypadł on do gustu, gdyż ostatecznie dokupiono jeszcze cztery nowe, jeszcze wyższej generacji. Nową jakość pasażerowie mają odczuć na własnej skórze.

 

-Mamy też nieco ciemniejsze szyby. Pojazd wygląda poważniej, ale zwiększa się także komfort jazdy, bo w okresie letnim nagrzewanie pojazdu będzie mniejsze. Mamy też podświetlane rurki, a na każdej z nich przyciski służące do wezwania do wysiadania – dodaje prezes Tadeusz Majewski.

 

Na tym nie koniec zmian w pilskim MZK. Jeszcze w tym roku planuje się budowę systemu dynamicznej informacji pasażerskiej, a w marcu do Piły ma dojechać sześć kolejnych, tym razem hybrydowych autobusów miejskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *