czwartek, 23 maja, 2024

MZK podnosi ceny biletów

Kolejna ważna zmiana dla pasażerów MZK Piła. Od 10 października wzrastają ceny biletów. Najtańsze normalne bilety jednorazowe będą kosztować 3,80zł. Dla porównania w Poznaniu płaci się 4zł, a w Warszawie 3,40zł.

– Miejski Zakład Komunikacji w Pile informuje, że z dniem 10 października br. nastąpi zmiana taryfy opłat za usługi przewozowe. Podwyżka zakłada wzrost cen biletów jednorazowych o 40 groszy i biletów okresowych na poziomie ok. 10 %, przy zachowaniu w ofercie biletów okresowych o różnych okresach ważności. Najbardziej popularny bilet miesięczny sieciowy, na nieograniczoną liczbę przejazdów we wszystkie dni tygodnia oferowany będzie w cenie 110 zł – informuje miejski przewoźnik.
 
Także kwota za bilet miesięczny jest bardzo zbliżona do tych, jakie obowiązują w dużo większych miastach. W Warszawie za 30-dniowy bilet normalny imienny płaci się 110zł, a więc identycznie jak w Pile. Taka sama cena obowiązuje we Wrocławiu. W Poznaniu z kolei jest to kwota 119zł. W Gdańsku zapłacimy 109zł, a więc o 1zł mniej niż w Pile. Pilski przewoźnik tłumaczy tak wysokie ceny biletów.
 
Zmiany cen biletów związane są z drastycznie wrastającymi kosztami działalności – inflacja oraz szczególnie dotkliwy wzrost cen paliwa. Analogiczna sytuacja bardzo dotkliwego wzrostu kosztów działalności w zakresie komunikacji zbiorowej dotknęła niemal wszystkie polskie miasta. W naszym przypadku przedstawiona podwyżka cen biletów będzie mniej odczuwalna dla grupy stałych klientów – czytamy w komunikacie.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *