NAGRODY STAROSTY PILSKIEGO W SPORCIE ZA SUKCESY W 2020 ROKU

Starosta Pilski Eligiusz Komarowski wręczył doroczne nagrody w dziedzinie sportu najlepszym sportowcom, trenerom i działaczom za osiągnięcia sportowe uzyskane w 2020 roku.
Ze względu na panujące obostrzenia związane z pandemią COVID-19 wydarzenie odbyło się w bardzo ograniczonym gronie i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Zaprosiliśmy jedynie przedstawicieli klubów – nagrodzonych zawodników i trenerów.

– Gratuluję wszystkim zawodnikom i trenerom. Wasza ciężka praca po raz kolejny przyniosła fantastyczne rezultaty. Wielu z Was zdobyło medale na zawodach krajowych i międzynarodowych. Ale liczy się każdy sukces, każdy medal zdobyty we współzawodnictwie lokalnym, regionalnym. One świadczą o waszym rozwoju i pasji do sportu. Jako Powiat  Pilski od lat wspieramy wasze szkolenie i wydarzenia sportowe. Wciągu minionych 5 lat średnia kwota, którą przekazujemy na ten cel, to ok. 500 tys. zł rocznie. Budujemy także obiekty sportowe. Wybudowaliśmy dwa boiska przy naszych szkołach: Nafcie i Mechaniku, trzecie przy placówce wychowawczo-opiekuńczej na Rydygiera w Pile. Wybudowaliśmy dwie hale sportowe przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pile z kompleksem boisk i przy I LO na Pola, która lada moment będzie już otwarta. Odbudowaliśmy Stadion Powiatowy przy Okrzei. Są to obiekty o szerokiej funkcji sportowo-rekreacyjnej, mające służyć wszystkim mieszkańcom. Ale chęć uprawiania sportu często rodzi się właśnie z rekreacji, wielu z Was tak zaczynało – powiedział starosta Eligiusz Komarowski.

Gratulacje nagrodzonym złożył także Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.

Nagrody odebrali m.in. utytułowani zawodnicy:

Julianna Rutkowska, reprezentująca KS Sporty Walki Piła, która w ubiegłym roku zdobyła tytuł  Wicemistrzyni Europy Kadetek w Boksie w Sofii, była również złotą medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Międzynarodowa Mistrzyni Śląska w boksie.

Dawid Siek również z KS Sporty Walki Piła – zawodowy Mistrz Polski w kickboxingu, wicemistrz Polski seniorów w K1.

Klaudia Adamek utytułowana zawodniczka z KS Gwardia Piła: zdobyła III miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w biegu na 100 m, I miejsce Młodzieżowych Mistrzostw Polski na 100 m, II miejsce Młodzieżowych Mistrzostw Polski na 200 m.

Justyna Franieczek z KS Gwardia Piła/Start Skrzatusz: zdobyła I miejsce Mistrzostw Polski Sprawnych Razem – 400m kat. T-20, I miejsce Mistrzostw Polski Sprawnych Razem – 200m kat. T-20, I miejsce Paraatletycznych Mistrzostw Polski – 400m kat. T-20, II miejsce Mistrzostwa Polski w pływaniu – dyst. 50m kobiet stylem dowolnym kat. AB

Agata Trzaskalska z PLKS Gwda Piła: IV miejsce Młodzieżowych Mistrzostw Polski w siedmioboju, I miejsce Mistrzostw Polski LZS w skoku wzwyż, II miejsce Mistrzostw Polski LZS w pchnięciu kulą, I miejsce Akademickich Mistrzostw Polski w rzucie oszczepem, I miejsce Akademickich Mistrzostw Polski na 100 m przez płotki.

Nagrody odebrali również trenerzy, m.in.:

Józef Jopek z UKS „6” Piła – trener m.in. drużyny, która zajęła w 2020  r. III miejsce Mistrzostw Polski Juniorów w Judo.

Przemysław Leniec z KS Sporty Walki Piła – dwunastu zawodników Klubu zdobyło w 2020 r. medale Mistrzostw Polski (boks, kickboxing, mma).

Krystyna Sadowska, trener SKS Inter-Continental Piła – zawodnik klubu Mikołaj Łapaczyński zajął II miejsce  na mistrzostwach Polski juniorów w strzelaniu z pistoletu sportowego w konkurencji 30 plus 30.

W imieniu drużyn nagrody odebrali:

Alicja Bąbińska, zawodniczka KS BASKET Piła – drużyna zajęła 10. miejsce na Mistrzostwach Polski Kadetek.

Kacper Garlicki, kapitan drużyny kadetów UKS SMS JOKER Piła, która zajęła 9. miejsce na Mistrzostwach Polski Kadetów.