Najpierw piknik, potem marsz równości

W sobotę 28 sierpnia ulicami Piły przejdzie pierwszy w historii miasta marsz równości. Organizatorzy liczą na udział w wydarzeniu około 500 osób. 

Nim rozpocznie się marsz równości, najpierw odbędzie się piknik równości, który zaplanowano na godzinę 14. O 15 z kolei z pilskiej Wyspy ruszy marsz równości. Uczestnicy przejdą przez rondo Solidarności, dalej al. Jana Pawła II i al. Piastów, aby dojść do pl. Konstytucji III Maja. Stamtąd trasa wiedzie przez ul. 14 lutego na pl. Staszica i z powrót ul. Konopnickiej i ponownie al. Jana Pawła II na Wyspę. 

  • Spodziewamy się na naszym marszu około 500 osób, ale prawda jest taka, że nieważne ile osób dołączy do naszego marszu, tak czy inaczej będzie to wydarzenie historyczne i mamy nadzieję, że osoby nieheteronormatywne, że nie są same w naszym mieście! – mówi Dominik Gbur, jeden z organizatorów wydarzenia. 

Wśród postulatów marszu znalazło się m.in. uznanie związków osób tej samej płci, wprowadzenie skuteczniejszych przepisów antydyskryminacyjnych i likwidacja barier komunikacyjnych wykluczających osoby niepełnosprawne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *