Nasi w półfinałach Mistrzostw Polski

Kolejne wspaniałe wieści dotarły z siatkarskiego światka: trenujący w pilskim Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego zawodniczki i zawodnicy awansowali do półfinałów mistrzostw Polski juniorów!

 

W drodze po kolejne laury chłopcy występujący jako UKS SMS Joker Piła, wygrali w Gdańsku kolejno z UKS Set Kozaryn Gorzów Wielkopolski, Olimpijczykiem Pruszcz Gdański i Energetykiem Poznań. Lepszy okazał się tylko gospodarz, gdański Trefl, który do półfinału awansował wspólnie z Jokerem.

 

Dziewczęta walczyły o awans w Lubsku (województwo lubuskie). Najpierw PTPS Piła gładko pokonał gospodynie, dzień później bez straty seta uporał się z UKS OPP Powiat Kołobrzeski, a potem w takim samym stosunku wygrał z Gedanią Gdańsk. W meczu o pierwsze miejsce pilanki uległy po tie-breaku Chemikowi Police, ale ta porażka nie mogła już niczego zmienić. Dwie nasze ekipy są w najlepszej szesnastce w kraju!

 

– Mogę tylko powtórzyć to, co mówiłem niedawno, gdy pilskie drużyny zwojowały województwo: czapki z głów, bardzo się cieszę z ciągłych postępów naszej młodzieży! Widać, że szkolenie w LOMS, placówce prowadzonej przez Powiat Pilski, przebiega jak najbardziej prawidłowo. Zdaję sobie sprawę, że półfinał to już bardzo wysokie progi, ale trzeba wierzyć, że one również są do pokonania. Powodzenia! – mówi starosta Eligiusz Komarowski. Półfinały rozgrywek juniorskich zaplanowano na 17-19 marca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *