Nie będzie szczepień na grypę dla seniorów

Gmina Piła po raz drugi unieważniła konkurs na przeprowadzenie akcji szczepień ponad dwóch tysięcy pilan powyżej 65. roku życia. Trzeciego podejścia już nie będzie.

Pierwsza próba miała miejsce już pod koniec września, jednak nie zgłosił się ani jeden oferent, który byłby w stanie podołać wyzwaniu, a więc zaszczepieniu ponad dwóch tysięcy pilan powyżej 65. Roku życia. Władze miasta tłumaczyły wówczas, iż na rynku brakuje po prostu szczepionek. Receptą miało być rozbicie programu na dwie równe części, a więc znalezienie dwóch podmiotów. Każdy z nich miałby wykonać po tysiąc szczepień. I tym razem jednak nie udało się.

– Program polityki zdrowotnej profilaktycznych szczepień przeciw grypie dla mieszkańców Gminy Piły od 65 roku życia na 2020 rok” nie zostanie zrealizowany. Szczepienia, nie odbędą się z powodu niedoboru szczepionek na rynku – poinformował Urząd Miasta Piły.

To oznacza, że program szczepień dla seniorów nie zostanie zrealizowany w tym roku. Już przed rozpisaniem powtórzonego konkursu prezydent Piotr Głowski informował, iż jest to ostatnia próba, gdyż później realizacja programu będzie mijała się z celem. Na realizację programu w tym roku Gmina Piła zamierzała przeznaczyć ponad 127 tys. zł.

– Konkurs dla Zakładów Opieki Zdrowotnej był ogłaszany dwa razy, nie wpłynęła jednak żadna oferta i konkurs ponownie został unieważniony. Sytuacja ta spowodowana jest brakiem dostępności szczepionki przeciw grypie na rynku ogólnokrajowym – wyjaśnia UM Piły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *