piątek, 12 lipca, 2024

Nie nasz problem

Czy rowerzyści w naszym mieście są bezpieczni? Radny Zbigniew Pyziak twierdzi, że nie zawsze. Władze miasta częściowo się z tym zgadzają, ale jednocześnie podkreślają, że to nie do niech należy podnoszenie poziomu bezpieczeństwa.

 

Radny złożył interpelację, w której utrzymuje, że rowerzyści nie zawsze są odpowiednio chronieni, gdyż korzystając ze swoich jednośladów często padają ofiarami kolizji w miejscach, gdzie ścieżki stykają się z drogami głównymi lub je przecinają. Zdaniem radnego Pyziaka to efekt złego oznakowania tych miejsc.

 

W odpowiedzi wiceprezydent Krzysztof Szewc potwierdził, że pracownicy Straży Miejskiej czy Zarządu Dróg i Zieleni w Pile zauważają od czasu do czasu podobne problemy, ale to nie miasto, a powiat jest odpowiedzialny za ewentualne zmiany w tym temacie. Szewc podkreśla także, że w momencie projektowania nowej drogi czy remontu już istniejącej Wydział Rozwoju i Funduszy Europejskich zawsze sugeruje właściwy projekt organizacji ruchu, tak żeby rowerzyści mogli czuć się bezpiecznie. Ponownie jednak za właściwe oznakowanie dróg gminnych i powiatowych odpowiada Starosta Pilski.

 

Wygląda więc na to, że miasto nie dołoży zbyt wielkiej cegiełki do zwiększenia bezpieczeństwa rowerzystów, co potwierdza uzasadnienie zwarte w odpowiedzi na interpelację radnego Pyziaka.

 

– Rolą wszystkich zainteresowanych bezpieczeństwem ruchu na drogach jest położenie nacisku dla promowania prawidłowych zachowań zarówno przez kierujących pojazdami jak i rowerzystów – czytamy.

One thought on “Nie nasz problem

  1. Kto chce zarobic w necie parenascie $$$ dziennie??? Sposob jest prosty i dziala, wpiszcie sobie w google: room23a adfly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *